Reddit köklü bir değişikliğe hazırlanıyor!

Reddit CEO'su Steve Huffman, şirketin platformda kitlesel öfkeye yol açan planlı API değişiklikleri hakkında ilk kez topluluğa seslenecek.

Reddit köklü bir değişikliğe hazırlanıyor!

Şirket, kısa bir güncellemede "Reddit CEO'su u/spez, erişilebilirlik, mod botları ve üçüncü taraf mod araçları da dahil olmak üzere en son API güncellemeleri hakkında bir AMA'ya ev sahipliği yapmak için yarın burada olacak" dedi.

Bir Reddit sözcüsü, AMA'nın muhtemelen bugün 10:30 civarında başlayacağını söyledi. AMA ile ilgili haberler, en popüler üçüncü taraf reddit müşterilerinden ikisi olan Apollo ve RIF geliştiricilerinin, şirketin yeni API fiyatlandırması nedeniyle uygulamalarını ay sonunda kapatacaklarını söylemelerinin hemen ardından geldi.

Reddit köklü bir değişikliğe hazırlanıyor!

AMA, Reddit topluluğunun çoğu arasında tartışmalı değişikliklere yönelik kitlesel bir protestodan sadece üç gün önce gerçekleşecek. 1 milyondan fazla aboneye sahip birkaç kişi de dahil olmak üzere 3.000'den fazla alt dizin, 12 Haziran'dan itibaren 48 saat boyunca "karanlığa gitmeyi" planladıklarını açıkladı.

Yaklaşan protestolar ve iki sevilen uygulamanın kapatılmasıyla, AMA sırasında gerilimin artması muhtemel. Özellikle, Reddit'in yaklaşan Soru-Cevap bölümüyle ilgili gönderisi, üçüncü taraf müşterilere doğrudan atıfta bulunmasa da, muhtemelen kullanıcıların sorularında belirgin bir şekilde yer alacaklardır. Bunun yerine şirket, bu alanlarda bazı tavizler vermiş olsa da, her ikisi de API değişikliklerinden etkilenmesi gereken erişilebilirlik özelliklerini ve moderasyon araçlarını vurguladı.