Sosyal Medya

Reddit'e kalıcı sohbet kanalları geliyor!

Reddit, alt dizinler için yeni bir özellik duyurdu: sohbet kanalları.

Reddit'e kalıcı sohbet kanalları geliyor!

Lansman, şirketten önceki Chat lansmanlarının "en iyi yöntemlerle" yapılmadığına ve bu yaklaşımın ideal olarak daha iyi olmak için küçük topluluklara ve mod araçlarına odaklandığına dair bir sorumluluk reddi beyanıyla birlikte geliyor.

Sohbet kanalları, Canlı Sohbet özelliğinden birkaç yönden farklılık gösteriyor; örneğin, geçici bir gönderi yerine alt dizinde kalıcı bir alan olarak bulunuyor. Ayrıca, yanıtları engellemeyi, mesajları sabitlemeyi ve özel bir kanalda sohbet etmeyi seçebilen modlar bulunuyor. Modlar ayrıca, açık katılımdan yalnızca güvenilen üyelere kadar, kanala kimlerin girmesine izin verildiğini de kontrol ediyor.

Reddit, test sonuçlarına bağlı olarak ek güncellemeler için alan içeren sohbet kanalları oluşturduğunu iddia ediyor. Şirket, otomatik mod kuralları, yavaş mod ve özel kanal rolleri oluşturma gibi özellikleri potansiyel gelişmeler olarak özellikle belirtiyor.

Reddit'e kalıcı sohbet kanalları geliyor!

Sohbet kanalları duyurusu, diğer iki küçük Reddit güncellemesiyle birlikte geldi. Şirket, başlık ve gönderiler arasındaki boşluğu daraltan, arama çubuğunu tek bir düğme haline getiren ve başlığın herhangi bir yerine tıklayarak "menü" ve "hakkında" gibi sekmeleri gösteren yeni bir alt dizin başlığı yayınladı. Reddit, bu güncellemelerin topluluk aboneliklerini ve testlerdeki eylemleri artırdığını iddia ediyor. Ayrıca Predictions anket oyunu için resmi bir kapatma tarihi olarak 9 Mayıs'ı duyurdu. Kullanıcılar artık aktif bir turnuva oluşturamayacak veya bu turnuvalara katılamayacak ve eski turnuvalara erişilemez hale gelecek.

Şimdilik, sohbet kanalları hala pilot program aşamasında ve şu anda onları test eden yalnızca 25 alt dizin var, yani toplamda 100.000'den az kullanıcı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.