Sosyal Medya

Snapchat bir kez daha yükselişe geçti

Bir dönemlerin en popüler sosyal medya platformu olan Snapchat, son zamanlarda yeniden yükselişe geçti.

Snapchat bir kez daha yükselişe geçti

Snapchat, aylık aktif kullanıcı sayısında yeni bir kilometre taşı kaydettiğini açıkladı. Şirket, artık 750 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı olduğunu duyurdu. Ayrıca, yakın zamanda şirket, uygulamaya her gün 375 milyon kullanıcının girdiğini belirtti.

Bu rakamlar, Facebook'un 2.96 milyar aylık ve 2 milyar günlük aktif kullanıcısına kıyasla oldukça düşük olsa da, Snapchat'in kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Şirket, bir yatırımcı günü etkinliğinde "Snapchat'in önümüzdeki iki ila üç yıl içinde 1 milyardan fazla insanı etkilemek için bir yol gördüğünü" söyledi.

Snapchat bir kez daha yükselişe geçti

Snapchat'in kullanıcı sayısını biraz daha detaylandırmak gerekirse, çoğu kullanıcısı Kuzey Amerika dışında. Uygulamanın artık 150 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Snap CEO'su Evan Spiegel, uygulamanın 20'den fazla ülkede 13 ila 34 yaş arası kullanıcıların dörtte üçüne ulaştığını ve kullanıcıların her gün 5 milyardan fazla snap gönderdiğini belirtti. Öte yandan, Snapchat+ abonelik servisi, kullanıma sunulmasının ardından yedi aydan az bir sürede 2.5 milyondan fazla üyesi var. Snap Map'i ise her ay 300 milyondan fazla insan kullanıyor.

Geçen yıl zorlu bir dönem geçiren Snap için bu rakamlar oldukça olumlu işaretler. Şirketin hisseleri 2021'in sonlarından 2022'nin ortalarına kadar %80'in üzerinde düşmüştü ve yaklaşık 1.300 çalışanı işten çıkarmıştı. Ayrıca, dört ay sonra Pixy selfie dronu projesini sonlandırdı. Ancak, şirketin yeni güncellemeleri ve artan kullanıcı sayıları Snap'in olumlu bir geleceği olduğuna işaret ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.