Sosyal Medya

Sosyal medyanın yeni trendi: Dağınık oda!

BBC sunucusu Nicky Campbell, 18 yaşındaki kızının odasındaki dağınıklık alışkanlık haline gelince, Twitter hesabından bir fotoğraf paylaştı. Paylaşım sonrası Twitter adeta dağınık oda fotoğrafları ile çalkalandı.

Sosyal medyanın yeni trendi: Dağınık oda!

BBC sunucusu Nicky Campbell, 18 yaşındaki kızının odasındaki dağınıklık alışkanlık haline gelince, Twitter hesabından bir fotoğraf paylaştı.

Sosyal medyanın yeni trendi: Dağınık oda!

Campbell ile aynı fikirde olan binlerce Twitter kullanıcısı, yorumlarını ve kendi çocuklarının dağınık odasını paylaştı. İngiliz yayın kuruluşu BBC'de görev yapan Nicky Campbell, 18 yaşındaki kızının dağınıklığıyla başa çıkamayınca çareyi sosyal medyada buldu. 

Campbell'ın paylaşımının ardından, aynı sorundan muzdarip ebeveynlerden destek mesajı geldi.

Paylaşılan o fotoğraflara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Peki ya size odası dağınık olan insanların daha yaratıcı olduğunu dile getirseydim ne düşünürdünüz? Dağınık oda insanların sosyal normlardan kopmasına ve rahatlamasına yardımcı olur.

2013 yılındaki çalışmaya göre insanlar düzensiz bir odadayken daha yaratıcı fikirler bulabiliyorlar. Günün her saniyesinde düzeni korumak imkansız. Ve buna istekli olan insanlar, zorunlu toplama denilen bir şeyle karşılaşabilirler.

Daha az zaman harcayan ve temizliğe dikkat edenler daha rahat olabilir ve yerde küçük bir dağınıklık gördükten sonra huzursuzluk hissetme eğiliminde olmayabilir.

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.