Sosyal Medya

Telegram Premium Türkiye fiyatı değişebilir

İnternet tabanlı anlık haberleşme servisi Telegram tarafından geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Premium versiyonu dünya genelinde kullanıma sunulmuşken, ülkemizde fiyat konusunda kafa karışıklığı yaşanıyor.

Telegram Premium Türkiye fiyatı değişebilir

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok tercih ettikleri internet tabanlı anlık haberleşme uygulamalarının başında hiç şüphesiz WhatsApp geliyor. Yılların verdiği tecrübe ve arkasındaki Facebook gücüyle uzun yıllardır piyasanın tekeli konumunda olan Amerikalı teknoloji şirketinin en büyük rakibi ise Telegram.

Bugüne kadar tamamen ücretsiz olmasıyla ve WhatsApp’a nazaran çok daha kullanıcı dostu özelliklere yer vermesiyle gönüllerde taht kuran bu uygulama, geçtiğimiz günlerde daha fazla özellik ve ayrıcalık isteyen kullanıcıları için Premium sürümünü duyurmuştu.

Telegram Premium Türkiye fiyatı değişebilir

Dünya genelinde 4,99 dolarlık aylık abonelik ücreti talep eden Telegram Premium’un ülkemizde ise Android kullanıcılarından 93,99-TL, iOS kullanıcılarındansa 94,99-TL talep etmesinin, ülkemizden ücretli sürüme terfi edecek kişi sayısını önemli ölçüde düşüreceği öngörülüyor. Bununla birlikte son birkaç gündür gelen bazı haberler, Telegram’ın ülkemize özel ayrı bir fiyatlamaya gidebileceğini ve bu sayede Telegram Premium’a olan talebi arttırmak isteyebileceğini gösteriyor.

Birçok farklı Türk kullanıcı tarafından paylaşılan görsellerde, Telegram’ın aylık ücret için kendilerinden 13,49-TL talep ettiği görülürken, şu an için bu görseller üzerinde herhangi bir oynama yapılıp yapılmadığı kesinleşmiş değil. Ancak Telegram Premium’un şu an ki fiyat stratejisiyle ülkemizde tutunabilmesi çok mümkün değil. Bu sebeple de söz konusu görsellerin yeni fiyat tarifesinin test aşamasının ayak sesleri olabileceği ve bu konuya ilişkin yakın zamanda resmi açıklamanın da gelebileceği konuşuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.