Sosyal Medya

Telegram WhatsApp ile dalga geçti! Hangi Yıldayız?

Telegram artık WhatsApp ile dalga geçecek kadar büyüme sağladı. Şirket artık Whatsapp'a kafa tutuyor. İşte detaylar.

Telegram WhatsApp ile dalga geçti! Hangi Yıldayız?

WhatsApp geçtiğimiz günlerde iOS uygulamasından Android cihazlara WhatsApp konuşma geçmişinin artık aktarılabileceğini duyurdu. Bu yeni özellik kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak olsa da WhatsApp'ın bu özelliği sunmada biraz geciktiğini düşünenler var. Telegram uzun süredir iOS ve Android arasında mesaj geçmişini aktarma özelliği sunuyordu. Telegram, WhatsApp'ın özelliği "anca" sunmasıyla dalga geçti.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi döneminde çoğu kullanıcı Telegram uygulamasına geçmişti. Hal böyle olunca iki mesajlaşma uygulaması üzerindeki rekabet daha fazla arttı. Rus merkezli şirket kazandığı kullanıcı sayısıyla da gücüne güç katmaya devam ediyor. Öyle ki Telegram artık WhatsApp ile dalga geçmeye bile başladı.

Telegram WhatsApp ile dalga geçiyor: "Hangi yıldayız?"

Telegram WhatsApp ile dalga geçti! Hangi Yıldayız? - Resim : 1

WhatsApp'ın iOS ve Android arasında sohbet aktarma özelliğimi duyurmasının ardından Telegram Twitter hesabından "Hangi yıldayız?" yazılı bir paylaşım yaptı. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan uygulamanın gerçekten de böyle bir özelliği sunmak için biraz geciktiğini söylemek yanlış olmaz.

Telegram kendi platformuna değişik özellikler ekleyerek büyümeye devam ediyor. Rus merkezli mesajlaşma uygulaması şu anda WhatsApp'a ciddi bir rakip olma yolunda ilerliyor. WhatsApp da kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmak için çabalıyor. Şirket en son tartışmalı gizlilik sözleşmesiyle ilgili geri adım attı. Buna göre sözleşmeyi isteyen kullanıcılar kabul ederken isteyen kullanıcılar kabul etmeyecek. İki platform arasındaki rekabet daha nerelere gidecek göreceğiz.

Yorumlar
Koray
telegram bitsin artık
Cevapla
yusuf çukadar
Telegram güzelde çok yaygın deyil
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.