Sosyal Medya

Telegram'dan Apple'a büyük suçlama

MacRumors’un haberine göre CEO ve kurucu Pavel Durov'un bir Telegram gönderisine göre, yaklaşan bir Telegram güncellemesi Apple'ın uygulama incelemesinde iki hafta boyunca "açıklama yapılmadan" kaldı.

Telegram'dan Apple'a büyük suçlama

Durow güncellemenin “insanların kendilerini mesajlaşmada nasıl ifade ettikleri konusunda devrim yapmak üzere” olduğunu ancak henüz onaylanmadığını iddia ediyor.

Durov, uygulama mağazasına yönelik olarak yaptığı daha geniş çaplı eleştirisinin bir parçası olarak açıklanamayan soygundan bahsetti. Durov Telegram'ın "teknoloji tekelleri tarafından tüm mobil uygulamalara uygulanan" "belirsiz" uygulama inceleme süreci tarafından cesaretinin kırıldığını iddia ediyor. “Dünyanın en popüler 10 uygulamasından biri olan Telegram bile bu muameleyi görüyorsa, daha küçük uygulama geliştiricilerinin yaşadığı zorlukları ancak hayal edebilirsiniz” diyerek devam ediyor.

Telegram'dan Apple'a büyük suçlama

Durov’un bahsettiği yeni güncellemede tam olarak ne olduğu belli değil ve hem Apple hem Telegram yorum taleplerine henüz yanıt vermiş değil. Bununla birlikte bu, Durov'un uygulama inceleme süreçleri için Apple'a ilk çağrıda bulunuşu değil. 2018'de de Durov, Rusya'nın Telegram'ı yasaklamasının ardından Apple'ın Telegram iOS uygulamasındaki güncellemeleri engellediğini söylemişti. Durov'un konuyla ilgili paylaşım yapmasından bir gün sonra ise Apple güncellemeyi onaylamıştı.

Telegram kısa süre önce, kullanıcılara daha büyük yüklemelere, daha hızlı indirmelere, sesten metne, benzersiz emoji tepkilerine ve daha fazlasına erişim sağlayan aylık 4,99 dolarlık Premium aboneliğini kullanıma sundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.