Sosyal Medya

Telegram'dan beklenen açıklama geldi! Ücret kesinleşti mi?

İnternet tabanlı anlık haberleşme servisi Telegram’ın CEO’su Pavel Durov, bir süredir ortalıkta dolaşan Telegram Premium haberleri hakkında açıklama yaptı.

Telegram'dan beklenen açıklama geldi! Ücret kesinleşti mi?

Bir dönemin en popüler iletişim aracı hiç şüphesiz SMS’lerdi. Bir neslin kontör varlığını eriten, öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen SMS’ler şimdilerde sadece firmalar tarafından reklam yapılmak amacıyla kullanılıyor. Onun da ne kadar kişi tarafından dikkate alındığı meçhul.

Öte yandan bu devrin sonunu getiren şey ise, tabi ki internet tabanlı anlık haberleşme servisleri oldu. Hali hazırda bu sektörde onlarca farklı uygulama mevcut, ancak piyasanın ekmeğini yiyen isimlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez ki onların başında da WhatsApp ve Telegram geliyor.

Telegram'dan beklenen açıklama geldi! Ücret kesinleşti mi?

Tabi Telegram ile WhatsApp arasında hala bir uçurum olduğunu da belirtmek gerekir. Öte yandan bir taraftan rakibi ile aradaki farkı kapatmaya çalışan Telegram, öteki taraftan ise daha fazla gelir elde edebilmek için paralı sürüm çalışmalarına devam ediyor.

Kısa bir zaman önce çıkan haberlerde Telegram’ın ücretli bir versiyonunun piyasaya sürüleceği iddia edilmiş, ancak bu konu hakkında Telegram’dan herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Bugünse belirsizlik sona erdi ve Telegram CEO’su Pavel Durov ücretli Telegram versiyonunu resmen duyurdu.

Durov tarafından yapılan açıklamada ay sonuna kadar Telegram Premium adı verilen ücretli sürümün çıkarılacağı duyurulurken, bu sürümün fiyatı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Telegram Premium’un fiyatının aylık 4,99 dolar olacağı iddia ediliyor.

Yorumlar
Borem
O dediğin korku trde vardı ve halende var benim bulunduğum ülkede aldığın herhangi bir pakette sınırsız sms var yani ister telegram ister watsup istersen sms kullan
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.