Sosyal Medya

TikTok için video çekerken canından oldu

İstanbul Esenyurt'ta feci bir olay meydana geldi. Sosyal medya yüzünden bir kadın canından oldu.

TikTok için video çekerken canından oldu

İstanbul Esenyurt'ta feci bir olay meydana geldi. TikTok için video çeken bir kadın çekim sırasında çatıdan düşerek canından oldu. 23 yaşındaki kadın çıktığı çatının çökmesiyle düşerek can verdi.

TikTok'ta video çekmek için insanlar sınırlarını her zaman zorluyor. Daha önce de dünyanın farklı yerlerinden viral videolara dahil olmak isteyen gençlerin ölüm haberleri gelmişti. Şimdi bunlara bir yenisi de Türkiye'den eklendi.

TikTok için video çekerken canından oldu

TikTok için video çekerken canından oldu - Resim : 1

İstanbul'un Esenyurt ilçesine bağlı Sultaniye Mahallesi'nde yaşayan Kübra Doğan (23) ile kuzeni Helen M. (16) TikTok platformu için video çekecekti. 23 yaşındaki kız sosyal medya platformuna video çekmek için bir çatının üstüne çıktı. Çıktığı çatının çökmesiyle düşen genç kız canından oldu. Genç kız yaklaşık 50 metrelik yükseklikten düşerek olay yerinde canından oldu.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tüm müdahalelere rağmen genç kızı kurtaramadılar. Böylece TikTok platformunun gençler üzerindeki olumsuz etkileri tekrar gündeme geldi. Daha önce de İtalya'da ufak bir kız TikTok için video çekerken boğularak ölmüştü. Bir başka genç de tren raylarında can vermişti. Sosyal medyanın gençler üzerindeki etkisi tartışılamaz ancak, konu can almaya geldiğinde durum değişiyor. 

Bu olayların neticesinde bazı ülkeler TikTok'u yasaklamıştı. Düşme videoları kameraya da yansıdı. Olayın şokuyla donup kalan Helen M. bir süre konuşamadı. 

Yorumlar
Döner ayran
elif hanım her gönderide kendini bir adım daha geliştiriyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.