Twitch, takipçileri tutmak için Hikayeler ekliyor

Twitch bugün hikayelerin artık platformun mobil uygulamasında da mevcut olduğunu duyurdu.

Twitch, takipçileri tutmak için Hikayeler ekliyor

Snapchat, Instagram ve diğer sosyal platformlardaki aynı isimli özelliğe benzer şekilde, Twitch'in hikayeleri de yayıncıların 48 saat sonra sona eren fotoğraf, metin veya klip yayınlamasına olanak tanıyor. Şirket, bu özelliği, “içerik oluşturucuların çevrimdışıyken dahi topluluklarına erişmelerine ve onlarla bağlantıda kalmalarına yardımcı olacak” şeklinde açıkladı. Bu özelliği ilk olarak temmuz ayında duyurmuştuk.

Lansman sırasında Twitch hikayeleri, son 30 gün içinde en az bir yayın yapan ortaklar ve bağlı kuruluşlarla sınırlıydı. Ancak artık tüm kullanıcılar (uygulamanın en son sürümüne güncelledikten sonra) bunları Takip eden sayfanın üst kısmında görebilecek. Şirket, erişimin bu hafta sonuna kadar uygun yayıncılara kademeli olarak sunulacağını ve daha fazla içerik oluşturucunun gereklilikleri karşılamasıyla daha da ileri gideceğini söylüyor.

Twitch, takipçileri tutmak için Hikayeler ekliyor

Ayrıca en az 30 abonesi olan yaratıcılar (hediye abonelikler dahil) yalnızca abonelere özel hikayeler hazırlayabilecek.

Twitch, takipçilere kolay erişim sağlamak, güncellemeleri planlamak ve görsel eğlence eklemek için hikayeleri kullanmayı öneriyor. Mobil uygulama, bir yayıncı bir hikaye yayınladığında takipçilere uyarı gönderecek ancak aynı zamanda gönderim sıklığını kontrol etmek için bildirimleri ayarlamak da mümkün olacak. Bu arada içerik oluşturucular, yayınladıkları her hikaye için, süresi dolduktan sonra da dahil olmak üzere toplam görüntüleme sayısını ve tepkileri görebilecek.