Sosyal Medya

Twitter bir kez daha tepkilerin odağında!

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Twitter, şirket ve çeşitli kuruluşlara aylık belirli bir ödeme karşılığında onay rozeti veriyor. Ancak son gelişmeler, şirketin biraz başını ağrıtacak gibi.

Twitter bir kez daha tepkilerin odağında!

Sosyal medya devi Twitter, son zamanlarda onaylı kuruluş başvurusu reddedilen bazı şirketlerin parasını iade etmemesi nedeniyle eleştirilerin hedefi haline geldi. Twitter'ın onaylı kuruluş programı, şirketlerin hesaplarına altın onay işareti eklemelerine ve böylece hesaplarının doğrulanmış olduğunu göstermelerine olanak tanıyor. Ancak bazı şirketlerin iddiasına göre Twitter'ın bu programına katılmak için ödenen ücretler, başvuruların reddedilmesi durumunda geri ödenmiyor.

Twitter bir kez daha tepkilerin odağında!

Birçok küçük şirket ve girişimci, şirketin bu politikasına itiraz ediyor ve Twitter’ın güvenirliği için yıkıcı sonuçlar doğurduğunu söylüyor. İrili ufaklı birçok şirket, Twitter'ın onaylı kuruluş programına katılmak için ödedikleri ücretleri, başvuruları reddedildiği halde geri alamadıklarını belirtiyor.

Twitter, başvuruların reddedilmesi durumunda para iadesi yapmayan tek sosyal medya platformu değil. Ancak bu durumun küçük işletmeler için ciddi bir sorun olduğu bir gerçek. Bu nedenle, Twitter'ın bu politikasını yeniden gözden geçirmesi gerektiği düşünülüyor. Birçok kişi, Twitter'ın onaylı kuruluş programına katılmak için ödenen ücretlerin geri ödenmesi gerektiğini ifade ediyor.

Twitter'ın bu konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapmamış olması da eleştirilerin artmasına neden oluyor. Ancak, bu konunun gündeme gelmesiyle birlikte Twitter'ın bu politikasını yeniden gözden geçirmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.