Sosyal Medya

Twitter hesabınıza hemen bakın! Silinmiş olabilir!

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Twitter, yıllardır kullanılmayan hesapları bir bir siliyor.

Twitter hesabınıza hemen bakın! Silinmiş olabilir!

Twitter, Elon Musk'ın önderliğinde pek çok yeniliğe imza atarak platformun kullanıcı deneyimini iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar arasında son olarak, pasif hesapların platformdan silinmesi de yer alıyor. Platformun CEO'su Elon Musk, yıllardır herhangi bir tweet atmayan veya uygulamaya giriş yapmayan yaklaşık 1.5 milyar hesabın yakın zamanda tamamen kaldırılacağını açıkladı.

Musk'ın açıklaması, Twitter'da uzun süredir aktif olmayan hesapların artması ve bu hesapların platformda yer kaplaması nedeniyle yapıldı. Hesapların silinmesiyle birlikte Twitter, daha önce yayınladığı kullanıcı adları ve tweetlerin de tekrar kullanıma açılmasını sağlayacak.

Twitter pasif hesapları tek tek siliyor!

Pasif hesapların silinmesiyle birlikte platformda yer açılacak ve aktif kullanıcıların daha önce zorlandığı kullanıcı adı ve etiket seçeneklerinde de önemli bir iyileştirme sağlanacak. Musk'ın açıklamasına göre, bu işlem sırasında hesapları silinecek olan kullanıcılar, hesaplarının silinmesini engellemek için bir adım atabilirler. Twitter hesaplarını aktif hale getirerek hesaplarının silinmesini önleyebilirler.

Twitter'ın pasif hesapları silme kararı, özellikle markalar, ünlüler ve medya kuruluşları gibi pek çok kişiyi etkileyecek gibi görünüyor. Bu hesapların silinmesi, özellikle markalar ve medya kuruluşları için takipçi kaybı anlamına gelebilir. Ancak, Twitter'ın bu hareketi, platformun aktif kullanıcılarının daha iyi bir deneyim yaşamasına yardımcı olacak ve Twitter'ın kendisine rakip olan diğer sosyal medya platformlarına karşı daha güçlü bir konumda olmasını sağlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.