Twitter yeni özelliğini kullanıma sundu!

Twitter, Instagram'a benzer Yakın Arkadaşlar özelliği sunacak. Bu özellik sayesinde sadece sizin seçtiğiniz kişilere yönelik tweetler atılabilecek.

Twitter yeni özelliğini kullanıma sundu!

Twitter, yalnızca seçtiğiniz arkadaşlarınız tarafından görülebilecek tweet'leri paylaşmanın bir yolunu sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Geçen yıl Temmuz ayında, sosyal ağ, bazı tweet'lerin yalnızca onlar tarafından görülebilmesi için "güvenilir arkadaşlar" sekmesini oluşturmayı düşündüğünü açıklamıştı.

Özellik Instagram'ın "Yakın Arkadaşlar" özelliğine oldukça benziyor. Alessandro Paluzzi, özelliğin şu anda geliştirme aşamasında olduğuna ve Twitter'ın bunu yakında resmileştireceğine dikkat çekti.

Twitter yeni özelliğini kullanıma sundu!

Özelliğin adı hakkında ise söylentiler mevcut. Özellik daha geniş bir sürüm alırsa farklı bir isimle adlandırılabilir. Bu özellik listenize 150'ye kadar kullanıcı eklemenize izin verecek. Gruba gönderdiğiniz tweet'leri görebilecek ve yanıtlayabilecek kişiler sadece sizin seçtikleriniz olacak.

Instagram'dakine benzer şekilde bu grubu istediğiniz zaman düzenleyebileceksiniz. Twitter, kaldırdığınız hiç kimseye bildirimde bulunmayacağını söylüyor. Şirket, güvenilir arkadaşlar özelliği eklemeyi düşündüğünü ilk kez açıkladığında özellik ilgi çekmişti. Twitter, aynı ilgi alanlarına sahip insan grupları için ayrılmış bir alan sağlayacak Topluluklar adlı bir özelliği de test ediyor. Yeni özellik, Instagram'ın Hikayeler için Yakın Arkadaşları'na benzer şekilde gerçek arkadaşlarınız düşünülerek tasarlanmış. The Verge'e gönderilen bildiride Twitter, "insanların sağlıklı sohbetler yapmasına yardımcı olmak için her zaman yeni yollar üzerinde çalıştığını ve şu anda insanların daha özel olarak paylaşmalarına izin vermenin yollarını araştırdığını" söyledi.