Sosyal Medya

Twitter yükselişe geçti!

Twitter'ın hisseleri, gelirlerinin yüzde 18 arttığını gösteren iyimser bilanço verilerinin ardından, yüzde 14 artışla dokuz ayın en yüksek düzeyine tırmandı.

Twitter yükselişe geçti!

Twitter'ın hisseleri, gelirlerinin yüzde 18 arttığını gösteren iyimser bilanço verilerinin ardından, yüzde 14 artışla dokuz ayın en yüksek düzeyine tırmandı. Mikro blog devi Twitter iyimser bilanço ile hisselerini artırarak yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Twitter yükselişe geçti!

Twitter'ın, ağırlığı reklam satışlarına dayanan 2018 yılı gelirleri yüzde 18 artışla 787 milyon dolara yükseldi. Bilanço verilerine göre, Twitter'ın günlük ortalama kulylanıcı sayısı da, bir önceki yıldaki 120 milyondan geçen yıl 134 milyon düzeyine yükseldi.

Piyasanın açılışında, Twitter hisseleri yüzde 14.55 artarak 39.37 dolar ile, geçen yılın 26 Temmuz gününden sonraki en yüksek düzeye tırmandı. Buna ek olarak Twitter'da yapılan güncelleme ile birlikte, olaylarla eş zamanlı gönderilen video ve görsellerin Tweet’lenme şekilleri yeniden gözden geçiriliyor.

Bugüne kadar daha çok içerikle ilgili düzenleme ve güncellemeler yapan Twitter şimdi de kameraya el attı. Bugünden itibaren aşamalı olarak tüm dünyada kullanıma sunulacak olan güncelleme ile sosyal ağın kullanıcıları kamerayı farklı şekillerde ve daha verimli kullanabilecek.

  • Kameraya hızlı erişim olacak. Uygulamayı açıp sola kaydırarak kamera açılabilecek.
  • Tweet'lerinizi doğru insanların olduğu doğru konuşmalarla etkileşime sokmak daha kolay olacak.
  • Bir etkinlikte iseniz ve konumunuz açıksa kamera, etkinlikle ilgili bir etiket veya konum önerecek. Bu güncelleme büyük etkinlikler ve ABD spor oyunları ile başlayacak ve oradan da genişleyecek.
  • Güncellenen kameradaki fotoğraflar ve videolar daha büyük ve etkileyici olacak.
  • Fotoğraf ve video gibi medya araçları genellikle konuşmaların başlamasına fırsat veren öğeler olduğundan, sohbet tasarımını daha kusursuz olacak şekilde güncellendi.

Twitter'dan yapılan açıklamaya göre kamera ile ilgili güncellemeler önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.