Sosyal Medya

Twitter'a yeni rakip geldi! Twitter'ı tahtından edecek!

Twitter’ın alternatifi olarak gösterilen Mastodon'un hızlı yükselişine şimdi diğer bir uygulama daha ortak oldu. Sosyal medya uygulaması Hive, bir milyon kullanıcı sınırını geçtiğini duyurdu. Peki Twitter'ı tahtından edecek mi? İşte ayrıntılar...

Twitter'a yeni rakip geldi! Twitter'ı tahtından edecek!

Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter'ı devraldığından beri, kullanıcılarının çoğu Mastodon gibi diğer benzer sosyal medya platformlarına geçmeye başladı. Hive adlı başka bir Twitter alternatifi de kayıtlarda hızlı bir artış görüyor. Bugün platformun bir milyon kullanıcıyı geçtiği bildirildi.

2019 yılında "Raluca" tarafından kurulan Hive, Instagram ve Twitter gibi çeşitli sosyal ağlardaki kavramları birleştiren bir sosyal medya uygulaması. Teknoloji, Memler, Evcil Hayvanlar, El Sanatları ve Kitaplar ve diğer konularda paylaşımlar yapılıyor. Kullanıcılar içeriği beğenebiliyor, yorumlayabiliyor, yeniden yayınlayabiliyor ve hashtag'lere tıklayabiliyor.

Hive, Twitter ile aynı takipçi tabanlı sistemi kullanıyor. Kendinize bir lakap seçebiliyor, burcunuzu görüntüleyebiliyor ve hatta favori şarkılarınızı profilinize ekleyebiliyorsunuz.

Hive, içeriği görüntülemek için kişiselleştirme algoritmaları yerine kronolojik sıralama kullanıyor ve reklam göstermiyor. Temel kullanım ücretsiz, ancak daha fazla fonksiyonellik için ücretli seçeneği bulunuyor. Şu anda sadece iOS ve Android işletim sistemlerini destekliyor. Hive uygulamasını denemek istiyorsanız, Apple App Store veya Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.