Sosyal Medya

Twitter'da Elon Musk yasağı!

Elon Musk'ın Twitter'la yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmadan caymak istediğini açıklamasının ardından, çalışanlara anlaşma hakkında kamuoyuna açıklama yapmamaları talimatı verildi.

Twitter'da Elon Musk yasağı!

Twitter'ın genel danışmanı tarafından gönderilen bir not, çalışanların "Tweet atmaktan veya birleşme sözleşmesi hakkında herhangi bir yorum yapmaktan kaçınmaları" gerektiğini söylüyor.

Aşağıda tam olarak okuyabileceğiniz not, birleşmenin devam eden bir hukuki mesele olduğuna işaret ediyor. Musk'ın ekibi, şirketin platformundaki bot hesapların sayısı hakkında bilgi "sağlayamadığını veya vermeyi reddettiğini" iddia ediyor. Twitter yönetim kurulu, anlaşmanın başlangıçta kararlaştırıldığı gibi devam etmesini sağlamak için Musk'a dava açtığını duyurdu.

Cuma günü Musk'ın anlaşmadan çekilmek istediği haberi duyurulduktan sonra, Twitter çalışanları durum hakkında oldukça komik tweetler attı. Biri, "ipoteğini tek taraflı olarak iptal ettiklerini" tweetledi ve Musk'ın yasal olarak sadece "hayır" deyip çekip gidemeyeceği gerçeğine atıfta bulunarak, “artık kredisini ödemek zorunda olmadığı için çok mutlu olduğunu” söyledi. Başka bir tweet, Musk anlaşmasının açıklanmasından sonra maliyet düşürücü bir önlem olarak iptal edilen Disney'e yapılan bir personel gezisine atıfta bulundu.

İşte Twitter'ın genel danışmanı Sean Edgett'in Cuma günü personele gönderdiği not:

 “Takım,

Bugün Elon Musk'tan sözde bir fesih bildirimi aldık ve Twitter Kurulu yanıt olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı (burada Başkanımız Bret Taylor'ın Tweetine bakın):

“Twitter Yönetim Kurulu, Bay Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda işlemi kapatmayı taahhüt ediyor ve birleşme anlaşmasını uygulamak için yasal yollara başvurmayı planlıyor. Delaware Mahkemesi'nde galip geleceğimizden eminiz."

Bunun devam eden bir yasal mesele olduğu göz önüne alındığında, birleşme sözleşmesi hakkında tweetlemekten veya herhangi bir yorum paylaşmaktan kaçınmalısınız. Mümkün olduğunda bilgi paylaşmaya devam edeceğiz, ancak bu arada paylaşabileceklerimiz konusunda çok sınırlı olacağımızı lütfen bilin.

Bunun belirsiz bir zaman olduğunu biliyorum ve yürüttüğümüz önemli çalışmalara gösterdiğiniz sabır ve devam eden bağlılığınız için teşekkür ederiz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.