Twitter'da ilginç hata! Silinen tweetler geri geliyor!

Birden fazla Twitter kullanıcısı, silinen tweetlerin sitede endişe verici bir hızla yeniden göründüğünü bildiriyor ve bir güvenlik uzmanı, ZDNET tarafından bildirildiği üzere sosyal medya uygulamasının 34.000 mesajı geri yüklediğini belirtiyor.

Twitter'da ilginç hata! Silinen tweetler geri geliyor!

Hata ayrıca silinen retweetleri de etkiliyor gibi görünüyor. Sorun yaygın görünüyor ancak şimdilik tüm veriler yalnızca anekdot. Her zaman olmasa da, çoğunlukla Redact veya TweetDelete gibi bir üçüncü taraf hizmeti aracılığıyla tweet'leri toplu olarak silenleri etkiliyor gibi görünüyor. Her halükarda, 2018’de yazdığınız ve ardından sildiğiniz o tatsız tweet'lerin yeniden ortaya çıkmaması için sayfanızı bir kontrol edin.

Bu, çoğu kişi için önemsiz bir sorun ancak şirketin özel verilerinizi nasıl işlediğini ve koruduğunu göstermesi açısından önemli. Eski bir Twitter Site Güvenilirlik Mühendisi, Mastodon'da "bir grup sunucuyu veri merkezleri arasında taşımışlar ve onları ağa yeniden yerleştirmeden önce topolojiyi düzgün bir şekilde ayarlamamışlar gibi görünüyor" dedi.

Twitter'da ilginç hata! Silinen tweetler geri geliyor!

Resmi bir bilgi öğrenmenin hiçbir yolu yok çünkü Elon Musk basın ekibini dağıttı ve basın hattını yalnızca kaka emojileri döndüren bir botla değiştirdi. Her halükarda, şirket sorunu ele alan herhangi bir türde açıklama yaparsa bu haberi güncelleyeceğiz.

Bu, sosyal medya platformu için tuhaf bir kaç ay oldu. San Francisco şehri, olası bina yönetmeliği ihlallerine yönelik bir soruşturma başlattı ve site teknik sorunlarla boğuştu. Tüm bunlar, hizmetten kaçanları yakalamak için kanatlarda bekleyen rakiplerle kullanım sayılarında sert bir düşüşe yol açtı.