Sosyal Medya

Twitter'dan Türkçe etiketli Ramazan emojisi

Sosyal paylaşım ağı Twitter, Ramazan kutlamalarına katkı için hazırladığı Türkçe etiketle beliren emojileri kullanıma sundu.


Sosyal paylaşım ağı Twitter, Ramazan kutlamalarına katkı için hazırladığı Türkçe etiketle beliren emojileri kullanıma sundu.

Ramazan ayının başlaması ile beraber sosyal ağların gündemi yakalama çalışmaları da hızlandı. Bunlardan biri olan Twitter, Ramazan ayına özel olarak hazırladığı Türkçe etiketlerle (hashtag) beliren emojileri kullanıma sundu. Geçen yıl da yapılan uygulamaya bu yıl da devam eden Twitter, bu emojilerin tasarımını değiştirdi.

Yeni bir tasarımla sunulan Ramazan emojilerinden ilki, iftar açarken ve sahurda sıklıkla kullanılan bir bardak yoğurtla birlikte hurma tasarımı emojisi. Bunun için gerekli olan etiket (hashtag) ise #Sahur #İftar. İkinci emoji ise #Ramazan feneri temalı. Bu emajı ise #Kandil etiketiyle kullanılabiliyor.

Emojileri görebilmek için mutlaka etiket ile beraber kullanılmaları gerekiyor. Etiketler Türkçe olduğundan kullanıma konusunda bir sorun olmazken bu sayede sosyal ağ da Ramazan'ın bereketinden faydalanmış oluyor. Twitter bu emojileri sadece Türkçe değil farklı dillerde de kullanıma sundu. Bu yüzden bu dillere hakimseniz (ki genelde ve doğal olarak Müslüman ülkelerin dilleri) onları da yazarak benzer emojilere ulaşabiliyorsunuz. Yani anlayacağınız Twitter aynı emojileri farklı dillerdeki etiketlerle eşleştirmiş.

Siz de yukarıdaki etiketleri kullanarak Ramazan ile ilgili konularda mesaj gönderirken daha renkli çalışmalara imza atabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.