Sosyal Medya

Twitter'ın Premium servisinin adı ve fiyatı sızdırıldı!

Dedikodulara göre Twitter'ın abone olanlara ekstra özellikler sunacağı ücretli Premium servisinin adı ve fiyatı belli oldu.


Twitter'ın belirli bir fiyata premium özellikler sunacağı bir abonelik hizmeti üzerinde çalıştığını epey bir süredir biliyoruz. Şimdi ise yeni bir sızıntı var. Twitter'ın yakında kullanıma sunacağı ücretli servisinin adının "Twitter Blue" olacağı ve aylık abonelik ücretinin 2,99 dolar olacağı söyleniyor. Twitter sızıntıları ile tanınan mühendis Jane Manchun Wong abonelik ücretinin 2,99 dolar olacağını ve şimdilik iki özellik sunacağını bildirdi: Undo Tweets (Tweet'leri geri alma) ve Collections (koleksiyonlar).

Twitter Blue'nun farklı abonelik planları olabilir

Jane Manchun Wong ayrıca abonelik planının farklı kademelerden oluşabileceğini de söylüyor. Bu da daha fazla ücret ödeyerek daha fazla farklı özelliklere sahip olunabileceği anlamına geliyor. Mesela bunun bir örneği, reklamları platformdan tamamen kaldırmak için daha yüksek bir ücret ödemek olabilir. Twitter bu sistemi kurabilmek için bir abonelik hizmeti olan Scroll'u satın aldı. Scroll, sitelerden reklamları kaldırıyor ancak Twitter'ın reklam veren firmaları finansal olarak desteklemeye devam etmesine olanak sağlıyor.

Bu sızıntının Twitter tarafından henüz resmi olarak doğrulanmadığını belirtmemiz lazım. Her ne kadar bu sızıntıları destekleyecek birçok kanıt olsa da, firma planlarını son anda değiştirebilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter Blue hizmetini almayı düşünüyor musunuz? Ücretli abonelik hizmetlerinin iyice yayılması sizleri rahatsız ediyor mu?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.