Sosyal Medya

Twitter’ın yakın gelecekteki planları Apple’ın canını sıkabilir

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın kısa vadeli planlarının ortaya çıkması, Apple’ın kendine yeni bir rakip kazanması manasına gelebilir.

Twitter’ın yakın gelecekteki planları Apple’ın canını sıkabilir

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran olayların başında Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması geliyor. Birçok insan, bu satın alım sonrası Twitter’ın daha güçlü bir sosyal medya platformu olacağını düşünüyordu ancak ünlü milyarderin uzunca bir süre başka konulara ağırlık vermesi, Twitter’ın popülaritesinin zarar görmesine neden oldu. Bununla birlikte özellikle son 3 aydır Twitter’ın sadece güncelleme ve yeni özellik haberleriyle gündeme gelmesi, işlerin yoluna girmeye başladığını gösteriyor.

Öte yandan şirketin tek sahibi konumunda bulunan Elon Musk, kendinden beklenen performansı gecikmeli olarak bile olsa gösterebilir. Nitekim Musk’ın planları hiç de yabana atılır türden değil.

Twitter’ın yakın gelecekteki planları Apple’ın canını sıkabilir

Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru bir açıklama yapan ünlü milyarder, Twitter’ın her şeyi içine alan bir platform haline getirmek istediğini söylemiş ve özellikle para transferi konusunda çalışacaklarını dile getirmişti. Bununla birlikte söz konusu açıklamanın ardından herhangi bir gelişmenin yaşanmaması, bu söylemlerin lafta kaldığını düşündürmeye başlamıştı. Ancak beklenen haber bugün geldi.

Ortaya çıkan yeni belgelere göre Elon Musk şu sıralar Twitter’ın bir tür finans kurumu gibi ödemelere ve para transferlerine aracılık edebilmesi için gerekli belgeleri hazırlamak ve bu belgeleri ilgili kurumlara sunmakla meşgul. Bunun anlamı Twitter yakın zamanda sosyal medya platformu unvanının yanına bir de “finans kurumu” unvanını da ekleyebilir ki bu da Twitter’ı doğrudan Apple Pay’in rakibi yapacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.