Sosyal Medya

Ünlü manken Chrissy Teigen de Snapchat'i terk etti

Kylie Jenner ve Rihanna’nın ardından manken Chrissy Teigen da sosyal ağ Snapchat’i bıraktığını açıkladı.

Chrissy Teigen de Snapchat’i terk etti

Son aylarda ciddi bir kan kaybı yaşayan ve ünlülerin de birer birer terk ettiği Snapchat'e bir darbe de manken Chrissy Teigen'den geldi. Rihanna ve Kylie Jenner'ın ardından sosyal ağı kullanmayı bıraktığını açıklayan ünlü manken, bu haberi Twitter hesabından duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Rihanna da benzer bir tepki göstermiş ve sosyal ağı kullanmayı bıraktığını açıklamıştı. Ancak Rihanna olayında Snapchat’in yayınladığı reklam, kadına yönelik şiddete özendirdiği için ünlü şarkıcı uygulamayı kullanmayın çağrısı yapmış ve şirketin hisseleri yüzde 4 düşmüştü.

Ünlü manken Chrissy Teigen de Snapchat'i terk etti - Resim : 1

Bu hareketin fitilini ateşleyen ilk isim ise ABD'li ünlü oyuncu ve sunucu Kylie Jenner oldu. Jenner yaptığı açıklama ile Snapchat'i kullanmayı bıraktığını belirtmişti. Bu açıklamanın ardından şirketin hisselerinde yüzde 8'lik bir düşüş yaşanmıştı.

Bir dönem milyonlarca kişinin kullandığı ve adeta fenoman haline gelen Snapchat, özelliklerinin bir kısmının Instagram tarafından kopyalanması, kendini yenileyememesi ve benzer sebeplerden dolay gözden düştü. Halen hatırı sayılır bir kitle tarafından kullanılan uygulamanın bu yılın sonuna kadar sosyal medya sahnesinden çekilmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.