Sosyal Medya

WhatsApp, çok konuşulacak özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp, sohbet balonları ve kaybolan mesajlarla ilgili iki yeni özelliğini iOS kullanıcılarına özel sundu.

WhatsApp, çok konuşulacak özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp son zamanlarda çıkardığı özellikler ve güncellemeler ile kullanıcılarına daha rahat bir deneyim sunmaya devam ediyor. Uygulama özellikle bu yaz birbirinden farklı özellikler ve güncellemeler sunarak gündemden düşmedi.

Gizlilik sözleşmesini sunmasının ardından kaybettiği kullanıcıları geri toplamaya hedeflenen popüler mesajlaşma uygulaması şimdi iOS kullanıcılarına özel yeni özelliklerini duyurdu. 

WhatsApp, iOS sürümüne özel özellikler sunuyor

WhatsApp, yayınlanan 2.21.200.11 sürüm numaralı güncelleme ile iOS kullanıcılarına iki yeni özellik sunuyor. Yeni güncellemeyle birlikte dikkat çeken ilk detay uygulamanın sohbet balonlarının yeniden tasarlanmış olması. Balonlar, eskisine göre daha yuvarlak, daha büyük ve daha koyu bir yeşil renge sahip olarak karşımıza çıkıyor. 

Güncellemeyle birlikte kullanıcılara sunulan bir diğer özellik ise kaybolan mesajlara yönelik. Yeni sürümde, WhatsApp’ta kaybolan mesajları yönetmek için 24 saat, 7 gün ve 90 gün şeklinde farklı süreler sunulacak. WhatsApp daha önce bu özelliğin süresini 90 güne çekmekten söz etmişti. Yeni yayınlanan güncelleme ile söz konusu seçenek gelmiş oldu. Kaybolan mesajlar seçeneği seçildikten sonra tüm sohbetlerde aktif hale gelecek. Bu özellik, güncelleme indirildikten sonra WhatsApp'ta Gizlilik Ayarları içinde yer alan “Varsayılan Mesaj Zamanlayıcı” seçeneği etkinleştirilerek kullanılabilecek.

Şu anda yalnızca TestFlight programı aracılığıyla sunulan bu güncellemeler, çok kısa bir süre içinde daha geniş bir sürüme yayılıp tüm kullanıcılara sunulacak.

Yorumlar
Glfdn
Ben yıllardır bu özelliği kullanıyorum Android de. Daha yeni mi gelmiş. Bu ve daha fazla özelliğe sahip kullandığım WhatsApp. Sıfırdan istediğim gibi bütün özelliklerini ayarlıyorum. Ve üst düzey bişey yani.
Cevapla
Kadir Çelik
Signalde yıllardır olan özellikten bahsediyorsunuz heralde Signal kullanan insan akıllı insandır
Cevapla
Murat
Bu iOS-only seylerle bizi iphone tuzagina dusuremezsiniz tamam mi benim arkadasim iphone 13 aldi bana dedi ki bana "telefon seklinde bok almisim" dedi anlatabiliyormuyum tam olarak bunu dedi. Arkadasimi tuzaga dusurmus olabilirsiniz ama beni dusuremezsiniz!!!
Cevapla
Jxjend7djxudjdndiendufiwjficj
Ya ama gerçekten çok konuşulacak özellikler (!) Attarafi azicik tasarim degisikligi yapmis ve sureli mesajlara birkac secenek gelmis ne var yani? Benim de dikkatimi cekmisti bu haber. Habere girdigimde ise zaten bildigim seylerin oldugunu gordum.
Cevapla
Sonay yıldız
Android de afedersiniz ama boktu zaten dimi ?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.