WhatsApp, çok konuşulacak özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp, sohbet balonları ve kaybolan mesajlarla ilgili iki yeni özelliğini iOS kullanıcılarına özel sundu.

WhatsApp, çok konuşulacak özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp son zamanlarda çıkardığı özellikler ve güncellemeler ile kullanıcılarına daha rahat bir deneyim sunmaya devam ediyor. Uygulama özellikle bu yaz birbirinden farklı özellikler ve güncellemeler sunarak gündemden düşmedi.

Gizlilik sözleşmesini sunmasının ardından kaybettiği kullanıcıları geri toplamaya hedeflenen popüler mesajlaşma uygulaması şimdi iOS kullanıcılarına özel yeni özelliklerini duyurdu. 

WhatsApp, iOS sürümüne özel özellikler sunuyor

WhatsApp, çok konuşulacak özelliğini kullanıma sundu - Resim : 1

WhatsApp, yayınlanan 2.21.200.11 sürüm numaralı güncelleme ile iOS kullanıcılarına iki yeni özellik sunuyor. Yeni güncellemeyle birlikte dikkat çeken ilk detay uygulamanın sohbet balonlarının yeniden tasarlanmış olması. Balonlar, eskisine göre daha yuvarlak, daha büyük ve daha koyu bir yeşil renge sahip olarak karşımıza çıkıyor. 

Güncellemeyle birlikte kullanıcılara sunulan bir diğer özellik ise kaybolan mesajlara yönelik. Yeni sürümde, WhatsApp’ta kaybolan mesajları yönetmek için 24 saat, 7 gün ve 90 gün şeklinde farklı süreler sunulacak. WhatsApp daha önce bu özelliğin süresini 90 güne çekmekten söz etmişti. Yeni yayınlanan güncelleme ile söz konusu seçenek gelmiş oldu. Kaybolan mesajlar seçeneği seçildikten sonra tüm sohbetlerde aktif hale gelecek. Bu özellik, güncelleme indirildikten sonra WhatsApp'ta Gizlilik Ayarları içinde yer alan “Varsayılan Mesaj Zamanlayıcı” seçeneği etkinleştirilerek kullanılabilecek.

Şu anda yalnızca TestFlight programı aracılığıyla sunulan bu güncellemeler, çok kısa bir süre içinde daha geniş bir sürüme yayılıp tüm kullanıcılara sunulacak.