Sosyal Medya

WhatsApp da verileri indirtecek

Facebook ve Instagram'dan sonra yine aynı şirketin sosyal ağı WhatsApp da kullanıcı verilerini indirmeye izin verecek.

WhatsApp da verileri indirtecek

Son günlerde kullanıcı verilerinin izinsiz kullanımı sonucu sorunlar yaşayan Facebook, elindeki sosyal ağlara yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Uzun bir süredir Facebook üzerindeki veriler kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Kısa bir süre önce bu özellik Instagram'a da geldi. Şimdi ise benzer bir özellik WhatsApp'ta deneniyor.

Şimdilik sadece Android Beta kullanıcılarının kullanabildiği özellik sayesinde WhatsApp'ta bugüne kadar paylaşılan içerikler ve mesajlar indirilebilecek. Siz de Android işletim sistemli bir akıllı telefona sahipseniz ve WhatsApp'ı Beta sürümü olarak kullanmak istiyorsanız buraya tıklayarak bu sürümü test etmeye başlayabilirsiniz.

Test edilen özellik sayesinde WhatsApp’ı kullandığınız telefonların modelinden çevrimiçi olduğunuz zamanlara kadar pek çok veri hakkında şirketten detaylı bir rapor talep edebiliyorsunuz. Bu özelliğin testlerin bitmesinin ardından tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Zaten var

Öte yandan WhatsApp'taki kullanıcıların mesajları, video ve fotoğrafları da farklı bir şekilde olsa da yedekleniyor. Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Google Drive, iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda ise iCloud dosyaların yedeklenmesi için kullanılıyor. Ancak bu yedek sadece WhatsApp'ın görebileceği bir şekilde yapıldığından kullanıcılar bu dosyaları ancak akıllı telefonlarında görebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.