WhatsApp, efsane bir özelliği test ediyor

WhatsApp, kamera zoom kontrolü ve sticker oluşturma kısayollarını test etmeye başladı. İşte detaylar!

WhatsApp, efsane bir özelliği test ediyor

WhatsApp, iOS beta kullanıcıları için iki yeni özellik sunuyor. İlk özellik, WhatsApp’ın uygulama içi kamerasını kullanırken zoom yapmayı kolaylaştırıyor. İkinci özellik ise kullanıcıların Camera Roll’dan yeni çıkartmalar oluşturmasına veya Meta AI kullanarak çıkartmalar oluşturmasına olanak tanıyan yeni kısayollar ekliyor. Bu özelliklerin yakında tüm iOS ve Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

WABetaInfo, WhatsApp beta sürümünde (iOS 24.9.10.75) yeni bir zoom kontrol özelliği fark etti. TestFlight üzerinden iOS için WhatsApp beta sürümüne kaydolan kullanıcılar, artık uygulamanın kamera bölümünde farklı zoom seçenekleri arasında geçiş yapmalarını sağlayacak yeni bir kamera zoom kontrol düğmesini kullanabilecekler.

WhatsApp şu anda kullanıcıların uygulama içi kamerayı kullanırken vizörde sıkıştırma yaparak veya çekim düğmesine basılı tutarken yukarı kaydırarak zoom yapmasına izin veriyor. Ancak bu seçenekler, özel bir zoom düğmesi kadar pratik veya sezgisel değil ve bu özellik gelecekte tüm kullanıcılara sunulacak.

WhatsApp, efsane bir özelliği test ediyor - Resim : 1

WhatsApp, efsane bir özelliği test ediyor

Meta'ya ait mesajlaşma servisi WhatsApp, bu hafta başında iOS 24.9.10.74 beta güncellemesiyle beta test kullanıcılarına yeni bir özellik daha sundu. WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre, bu sürümü yükleyen kullanıcılar, WhatsApp’ta çıkartma seçim paneli açık olduğunda 'Create' ve 'Use AI' kısayollarını görecekler.

İlk kısayol, kullanıcıların Camera Roll’daki bir görüntüyü kullanarak WhatsApp’ın yerleşik çıkartma düzenleyicisi ile yeni bir çıkartma oluşturmalarına olanak tanıyor. Gadgets 360, bu seçeneğin bazı kullanıcılar için WhatsApp’ın kararlı sürümünde de mevcut olduğunu doğruladı. Diğer yandan 'Use AI' kısayolu, kullanıcıların Meta AI ile çıkartma oluşturmasına izin veriyor.

WhatsApp ayrıca son zamanlarda beta sürümlerinde 'Recently Online' adlı yeni bir listeyi test ediyor. Bu liste, adından da anlaşılacağı üzere, uygulamada daha önce aktif olan kişileri listeliyor. Aynı zamanda, WhatsApp iOS'ta renk paletini güncelledi ve uygulama genelinde yeşil düğmeler ve metinler gösteriyor. Ocak ayında geliştirilmekte olduğu ilk kez fark edilen alternatif renk vurguları da yakında uygulamaya eklenebilir.