Sosyal Medya

WhatsApp, Facebook ve Instagram aynı anda çöktü!

WhatsApp, Facebook ve Instagram bugün TSİ 15:00 sularında dünya genelinde çöktü. Birçok kullanıcı bu uygulamalara giremiyor.

WhatsApp, Facebook ve Instagram aynı anda çöktü!

WhatsApp, bugün TSİ 15:00 sularında dünya genelinde çöktü. Uygulamaya giren kullanıcılar mesaj ya da fotoğraf gönderemiyor. Yaşanan sorunun teknik bir sıkıntıdan kaynaklandığı sanılırken WhatsApp'tan konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmış değil. Benzer bir durum aynı gruba bağlı Facebook ve Instagram için de yaşanıyor. 

WhatsApp, Facebook ve Instagram aynı anda çöktü!

WhatsApp'la birlikte Facebook ve Instagram'da da erişim sorunları yaşanacak mı merak konusu. Haftalar önce yaşanan erişim sorununda Facebook, Instagram ve WhatsApp aynı anda erişimdem kopmuş ve saatlerce dünya genelinde normale dönememişti. 

WhatsApp'ın erişim haritasına bakıldığında sorunun ağırlıklı olarak Avrupa'yı etkilediği görüldü. Benzer bir sorunun Facebook ve Instagram'da da yaşandığını belirtelim. Ortak sunucuları kullanan bu kardeş uygulamalar aynı anda çöktü. 

WhatsApp, Facebook ve Instagram aynı anda çöktü! - Resim : 1

WhatsApp'ın erişim sorunu yaşadığı saatler iletişim sıkıntısı yaşayan kullanıcıların Telegram başta olmak üzere diğer sohbet uygulamalarını telefonlarına indirdikleri dikkat çekerken, Telegram'ın geçtiğimiz haftalarda erişim sorunu yaşayan ve saatlerce kendine gelemeyen WhatsApp sayesinde 3 milyon yeni abone kazandığı ortaya çıkmıştı.

Güncelleme: Sosyal medya platformları 16:00 civarlarında düzelmiştir.

Yorumlar
güvenliğin adıdır
Signal👍
Cevapla
yakup
güvenlik açıkları demek çok var ki siber saldırı ile çökertiyorlar demek devam edin helal olsun yapanlara eline sağlık
Cevapla
Emre
20 dakikadır instagram ve facebook a da erişim sağlanamıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.