WhatsApp grup sohbetleri için yeni özelliğini sundu!

WhatsAPp grup çağrıları için son derece kullanışlı olacak yeni özelliğini duyurdu. İşte detaylar.

WhatsApp grup sohbetleri için yeni özelliğini sundu!

WhatsApp Pazartesi günü, birleştirilebilir çağrı özelliğini grup sohbetlerine genişlettiğini duyurdu. İlk olarak Temmuz ayında tanıtılan birleştirilebilir çağrılar, kullanıcıların devam eden bir grup çağrısına başladıktan sonra katılmasına olanak tanıyacak. Bu son genişleme ile kullanıcılar artık bir WhatsApp grubunu arayabilir ve aramaya doğrudan bir grup sohbet penceresinden katılabilir.

Şirket ayrıca, çağrı bildiriminde artık katılımcıların adları yerine grubun adının görüntüleyeceğini de belirtti. Devam eden arama sohbet listesinde gösterilecek, böylece kullanıcılar uygulamayı açar açmaz hangi grupların canlı arama yaptığını görebilecek.

WhatsApp gruplar için yeni özelliğini sundu!

Şirket bu özellikle gruplarla kendiliğinden bağlantı kurmayı kolaylaştırmayı planlıyor. WhatsApp, yaptığı açıklamada, "herhangi bir zamanda ve doğrudan sohbet görünümünden gruplarınızla devam eden çağrılara katılabileceksiniz” ifadelerine yer verdi. "Grup görüşmelerinin popülaritesinin artmasıyla, entegre edilebilir aramalar, WhatsApp kullanıcılarına aileleri ve arkadaş gruplarıyla bağlantı kurmaları için yeni bir yol sunuyor."

Ek olarak, WhatsApp aramaların artık hafif ve belirgin bir zil sesine sahip olacağını ve bu sayede "mesaj gönderip almak kadar hafif" hissettireceğini söylüyor.

Facebook'un sahibi olduğu şirket, yeni kullanıcıları elde tutmak ve çekmek için son birkaç ay içinde birkaç yeni özellik sunuyor. Kısa süre önce WhatsApp, kullanıcıların sohbet geçmişi yedeklemelerini iCloud veya Google Drive'da şifrelemelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladığını duyurmuştu.