WhatsApp, isimsiz grup kurmayı mümkün hale getirdi

Her geçen gün yeni özellikleriyle kullanıcılarını şaşırtmaya devam eden WhatsApp, şimdi de isimsiz grup kurabilme özelliğini duyurdu.

WhatsApp, isimsiz grup kurmayı mümkün hale getirdi

WhatsApp, artık kullanıcılarına isimsiz grup oluşturma olanağı sunuyor. Bu özellik, isim belirlemekle uğraşmadan grup oluşturmayı hedefleyenler için oldukça kullanışlı.

Ancak bu yeni özellik, 1024 kişiyle sınırlı olan normal gruplardan farklı olarak sadece 6 kişiye izin veriyor. Bu yeni isimsiz gruplar, eklenen katılımcıların telefonlarındaki isimlendirmelerine göre otomatik olarak adlandırılıyor. Örneğin, gruptaki bireyler birbirlerinin numaralarını kaydetmemişse, telefon numaraları doğrudan grup adı olarak görüntülenecek.

Bu da demek oluyor ki bu özellik daha çok yakın arkadaşlar ya da aile üyeleri arasında kullanışlı olacak. Bu otomatik adlandırma sonrasında grup adını değiştirebilir veya isimsiz bırakabilirsiniz.

WhatsApp, isimsiz grup kurmayı mümkün hale getirdi

WhatsApp’ta bu yeni isimsiz grup nasıl oluşturulur? Eğer bir grup ismi düşünmek istemiyorsanız veya hızlı bir şekilde bir grup oluşturmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz: Öncelikle WhatsApp uygulamasını telefonunuzda açın. Ardından, grup oluşturma kısmına erişmek için sağ üst köşede yer alan kalem ve not defteri şeklindeki simgeye dokunun.

Burada "Yeni Grup" seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneğe dokunarak ilerleyin. Ardından gruba eklemek istediğiniz kişileri seçin. Bu adımdan sonra "Grup adı (isteğe bağlı)" ifadesiyle karşılaşacaksınız. Burada herhangi bir isim girmek zorunda değilsiniz. Son olarak, "Oluştur" butonuna tıklayarak isimsiz grubunuzu oluşturabilirsiniz.

Bu yeni özellik, özellikle spontan planlar yapmak ya da hızla toplantı düzenlemek isteyenler için oldukça kullanışlı. Artık bir grup ismi düşünmek zorunda olmadan hızlı bir şekilde grup oluşturabilecek ve grup içerisindeki bireyler, telefonlarındaki isimlendirmelere bağlı olarak bu grubun adını görebilecekler.