Sosyal Medya

WhatsApp kullanıcıları bu yeniliğe bayılacak!

Dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı iletişim servisi WhatsApp, yakın zamanda servis edeceği yeni bir güncelleme ile yeni bir dönemin başlamasını amaçlıyor.

WhatsApp kullanıcıları bu yeniliğe bayılacak!

WhatsApp için şüphesiz söylenebilecek çok şey var. Kimilerinin en popüler uygulaması kimilerininse popüler kültüre karşı isyanı olan bu platform, hali hazırda dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı anlık haberleşmesi servisi konumunda. Her ne kadar WhatsApp’a karşı son zamanlarda başta Telegram olmak üzere pek çok rakip çıksa da, hiç biri Amerikalı teknoloji devinin bileğini bükebilmeyi başaramadı.

Bununla birlikte WhatsApp’ın da hakkını yememek lazım. Ünlü platform üst üste yayınladığı güncellemelerle kullanıcılarını mest etmeye ve onlar için en iyi adresin kendisi olduğunu söylemeye devam ediyor. WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı en son yenilik ise “Çevrimiçi bilgisi” ayarları.

WhatsApp kullanıcıları bu yeniliğe bayılacak!

Şirketin sınırlı sayıdaki iOS kullanıcısı üzerinde test ettiği yeni özelliğine göre, bundan sonra Çevrimiçi durumunuzu kimlerin görüp kimlerin göremeyeceğini son derece detaylı bir şekilde ayarlayabileceksiniz.

İnternete yansıyan yeni bir ekran görüntüsünden anlaşıldığı üzere, Çevrimiçi durumunuza ilişkin ayarlamayı yaparken karşınıza “Herkes ve Son Görülenlerle Aynı” olmak üzere iki ayar çıkacak. Bu sayede çevrimiçi durumunuzu isterseniz eskiden olduğu gibi herkesle paylaşabilir isterseniz de daha özel ayarlamaları yapabildiğiniz Son Görülme özelliğiyle aynı şartları geçerli kılabilirsiniz.

Güncelleme şu an için yalnızca iOS platformu üzerinde test ediliyor. Ancak çalışmaların tamamlanmasının ardından yeni özelliğin en kısa süre içerisinde her iki işletim sistemi için de servis edilmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.