Sosyal Medya

WhatsApp tarihinde bir ilk!

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir ilke imza attı. İşte detaylar!


Dünyanın en popüler sosyal mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, bu defa platforma entegre ettiği bir özelliği ile değil attığı bir adım ile gündemde. 

Zira 2012 yılında rekor ücret karşılığında Facebook tarafından satın alınan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir ilke imza attı. Hindistan’da yalan haberlerle mücadele konusunda ciddi eleştirilere maruz kalan WhatsApp, tarihinde ilk kez televizyona reklam vererek halkı bilinçlendirmeye çalışıyor. 

Tarihinde ilk defa televizyon reklamı veren WhatsApp platforma da ilk defa reklam özelliğini getirmeye hazırlanıyor. WhatsApp piyasaya ilk çıktığı zamanlarda ücretli bir şekilde kullanıcılara sunuluyordu. Ardından Facebook'un uygulamayı satın alması ile beraber ücretsiz hal dönüştürüldü.

WhatsApp tarihinde bir ilk!

Bu sözü tutmak ve gelir elde etmek için sosyal medya devi kullanıcılarının pek hoşuna gitmeyecek bir karar aldı. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çok da uzak olmayan bir tarihte yayınlayacağı güncelleme ile kullanıcılara reklam göstermeye başlayacak. 

WAbetainfo tarafından WhatsApp beta kodlarının içinde bulunan yeni bir özelliğe göre Facebook, 450 milyon aktif kullanıcısı olduğu bilinen WhatsApp durum güncellemeleri özelliğinde reklam göstermeye başlayacak. 

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan ve yalanlanmayan haberlere göre, reklamlı WhatsApp 2019’un ilk aylarında devreye girecek. Bu konu Facebook'un bünyesinde çalışmaya devam eden WhatsApp kurucularının sert bir şekilde karşı çıktığı bir konuydu. 

Yorumlar
Doktor1
Facebookçular çok para alalım diye reklam planlamışlar... Herif bunları sevmiyorum. Facebooku hiç kullanmıyorum
Cevapla
tırt
Ben Signal kullanıyorum ve çevreme de önerdim. Beğendiler şimdi Signal kullanıyoruz
Cevapla
Quick1903 King
En iyisi telegram
Cevapla
herald
Bu millet bal gibi o reklamı da izler bu lanet şeyi de kullanır merak etmeyin.Ama ben kullanmıyorum.Tavsiyem boynumuza geçirilmeye çalışılan bu ipleri atalım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.