WhatsApp, yeni durum sekmesi tasarımını beta sürümünde test ediyor

WhatsApp'ın son beta güncellemesi, uygulamanın durum sekmesinde önemli değişiklikler getirerek kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

WhatsApp, yeni durum sekmesi tasarımını beta sürümünde test ediyor

WhatsApp, Android için 2.24.4.23 beta sürümü ile Durum sekmesinde önemli bir tasarım güncellemesi getiriyor. Google Play Store üzerinden erişilebilen bu güncelleme, durum güncellemelerini görüntüleme arayüzünü yeniden tasarlayarak kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Yeni tasarım, önceki yatay düzene ve profil fotoğrafı tanımlamasına göre daha sezgisel bir yaklaşım benimsiyor. Artık kullanıcılar, durum güncellemeleri tepsisinin üst kısmında, ilk paylaşılan durumun küçük resim önizlemeleri aracılığıyla durum güncellemelerini doğrudan önizleyebiliyor. Bu, her durum güncellemesini tek tek açmadan içeriğe hızlı bir bakış atılmasını sağlıyor.

Yeniden tasarlanan arayüz, kullanıcı geri bildirimlerine yanıt olarak geliştirildi. Önceki düzende vurgulanan verimsizlikler ve sezgisellik eksikliği, büyük küçük resimlerle önizlemeler sunarak, WhatsApp'ın göz atma deneyimini basitleştirmeyi hedefliyor ve kullanıcıların hangi güncellemeleri tam olarak görüntüleyeceklerine kolayca karar vermelerini sağlıyor.

WhatsApp, yeni durum sekmesi tasarımını beta sürümünde test ediyor

Yeniden tasarım, Durum ve Kanal güncellemelerini içeren Güncellemeler sekmesindeki Kanal gönderilerinin yerleşimi ve görünürlüğünü de etkiliyor. Durum güncellemeleri için yeni kart tarzı format, bunları daha belirgin hale getiriyor ve potansiyel olarak Kanal güncellemelerinin nasıl görüntülendiğini değiştirebilir. Kart bazlı önizlemelerin kapladığı alanla ilgili bazı endişeler olsa da, asıl amaç durum güncellemelerinin seçimini ve görüntülenmesini kolaylaştırmaktır.

Şu anda bu yeniden tasarlanmış arayüz beta test aşamasında ve sınırlı bir beta test kullanıcı grubuna sunulmuş durumda. WhatsApp'ın kararlı sürümüne entegrasyonu, alınan geri bildirimlere ve daha fazla gelişime bağlı olacak.

WhatsApp, ayrıca cihazlar arası sohbet kilitlemelerini senkronize etme gibi ek güvenlik özellikleri ve Android'in Hızlı Paylaşım işlevine benzer bir dosya paylaşım işlevselliği test etme gibi ek özellikler üzerinde de çalışmalar yapıyor. Şirketin, AB düzenlemelerine uyum sağlamak amacıyla platformlar arası mesajlaşmayı etkinleştirmeyi planladığı da bildiriliyor.