Sosyal Medya

WhatsApp yıla hızlı başladı! Yeni özellik duyuruldu

WhatsApp yeni bir güncelleme sunmaya hazırlanıyor. 2022 yılına hızlı başlayan uygulama yeni özelliğini sunacak. İşte tüm detaylar.

WhatsApp yıla hızlı başladı! Yeni özellik duyuruldu

WhatsApp, TestFlight beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme sundu. 2.22.1.72 sürüm numarasıyla karşımıza çıkan özellik neler sunacak gelin bir bakalım.

WhatsApp yeni yılla birlikte özelliklerini sunmayı başladı. Bir önceki haberimizde de bu yıl kullanıma sunulan ilk özellikten bahsetmiştik. Şirket bu yıl kullanıcıların sohbet listesini çok temiz hale getirmeyi planlıyor ve bunu yapmak için belirli öğelerini kaldırması gerekiyor. Türkiye'nin en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması yeni gruplar oluşturabileceğiniz satırı kaldırmayı planlıyor.

WhatsApp yıla hızlı başladı! Yeni özellik duyuruldu

whatsapp

Sağ üstte görünen “Yeni Sohbet Başlat” düğmesine dokunduğunuzda zaten yeni gruplar oluşturabilirsiniz, bu nedenle o satırı kaldırmakta sorun yok ancak bununla birlikte yayın listeleri de kaldırılacak. Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, WhatsApp gelecekteki bir güncellemede sohbetler listesinden “Yayın Listeleri” ve “Yeni Grup” u kaldırmayı planlıyor.

WhatsApp bu yıl ayrıca gizlilik ve güvenliğe çok daha fazla özen gösteriyor. Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan gizlilik sözleşmesi sebebiyle tepki alan ve kullanıcılarını kaybeden uygulama bu yıl gizliliği odak noktası yapacak gibi görünüyor. Gizliliğe verdiği özeni göstermek için uygulama üzerinden biri size mesaj gönderirse kişinin fotoğrafını ve ismini bildirimlerinizde görebileceğinizi bir önceki haberimizde duyurmuştuk. Şirket bu yıl itibarını tamamen geri kazanmayı ve rakiplerini sollamayı hedefliyor gibi görünüyor. Gizlilik sözleşmesi ile ilgili yanlış anlaşılma ortadan kalktıktan sonra uygulama zaten kullanıcılarını geri kazanmaya başlamıştı.

Yorumlar
Ğğğğğğğ
Sa
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.