WhatsApp’da kendi avatarınızı çıkartma olarak kullanmak ister misiniz?

İnternet tabanlı iletişim servisleri dünyasının bir numaralı ismi WhatsApp, oldukça dikkat çeken yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp’da kendi avatarınızı çıkartma olarak kullanmak ister misiniz?

Amerikalı teknoloji devi WhatsApp, bu yılı hiç olmadığı kadar hareketli geçiriyor. Yılbaşından bugüne kadar pek çok majör ve minör güncelleme paketi paylaşan şirketin durmaya hiç niyeti yok gibi. Kullanıcılar henüz son zamanlarda ortaya atılan video görüşmelerinde avatarlara yer verme mantığına dayanan özelliğin heyecanını üzerlerinden atamamışken, şimdide bu avatarlarla tamamen kişiselleştirilmiş çıkartmalar oluşturulabileceği konuşulmaya başlandı.

İddiaların kaynağı olan WABetaInfo tarafından paylaşılan görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla, Amerikalı teknoloji devi avatarların çıkartma olarak kullanılabilmesi mantığına dayalı yeni bir dizi güncelleme üzerinde çalışıyor. Elbette paylaşılan görsellerde yer alan avatarın Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg’e ait olduğunu tahmin etmek güç değil. Ancak kullanıcılar, buradan hareketle WhatsApp’ın bu konuda ne derece başarılı olabildiğini görebilecekler.

WhatsApp’da kendi avatarınızı çıkartma olarak kullanmak ister misiniz? - Resim : 1

WhatsApp’da kendi avatarınızı çıkartma olarak kullanmak ister misiniz?

Yeni güncelleme paketi için henüz geniş bir beta kullanıcı grubu seçilmiş değil. Yani bir diğer ifade ile, bu özellik şu an için oldukça kısıtlı bir beta grubu üzerinde test ediliyor. Bunun anlamı ise, üzerinde çalışılan bu özelliğin nihai versiyon olarak WhatsApp kullanıcılarına servis edilip edilmeyeceği henüz kesinlik kazanmadı.

Geçmiş dönemde birçok özelliğin kısıtlı beta grubundan dışarı çıkamadığını düşünecek olursak, bu özelliğin kullanımı konusunda heyecanlanmak için henüz erken olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte WhatsApp’a yakın kaynaklar, avatarlı çıkartma özelliğinin bir sonraki aşamaya geçeceği ve yıl bitmeden de kullanıcıların beğenisine sunulacağı konusunda iddialı. Bakalım WhatsApp bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapacak mı?