Sosyal Medya

WhatsApp’ın yeni özelliği sektöre farklı bir soluk getirebilir

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip internet tabanlı anlık iletişim servisi WhatsApp, yeni bir özellikle daha karşımıza çıkıyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği sektöre farklı bir soluk getirebilir

Dijital pazarlama, son yıllarda gelişen trendler ve değişen sosyal medya platformları sayesinde, her gün yeni bir yön kazanıyor. Popüler platformlardan biri olan WhatsApp, son beta sürümünde "Bülten" adında yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Wabetainfo'nun keşfi ile ortaya çıkan bu özellik, yaratıcılarının abonelerine daha rahat ulaşmalarına olanak sağlıyor.

Bülten özelliği, kullanıcıların abone oldukları kişilerden mesajları okuyabilmelerini ve kontrol edebilmelerini sağlıyor. Bu özellik, reklamlar veya algoritmik öneriler gibi unsurlar içermiyor. Kullanıcılar, sadece kendi seçtikleri içerikleri takip edebilirler ve takip ettikleri içerikler kronolojik sıraya göre listelenir. Bültenin, şifreli grup sohbetleri veya mesajlardan tamamen ayrı bir bölümde sunulacağı belirtiliyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği sektöre farklı bir soluk getirebilir

WhatsApp'taki Bülten özelliğinin henüz beta aşamasında olduğu ve yayınlanması için resmi bir tarih verilmediği açıklandı. Ancak, bu özelliğin sosyal medya platformlarındaki eğilimleri takip ederek birçok yaratıcıyı hedef alacağı düşünülüyor.

Son yıllarda, birçok diğer sosyal medya platformu da bülten özelliklerini denemiştir. Facebook ve Twitter, benzer bir özellik olan Bulletin ve Revue özelliklerini yayınlamıştı. Ancak her iki özellik de daha sonra kapatıldı. Instagram'ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger de, Artifact adlı yeni bir sosyal platform sunarak, bülten, blog ve makaleleri TikTok benzeri bir formatla sunmayı deniyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.