Sosyal Medya

WhatsApp’tan yeni haber var!

WhatsApp, çok konuşulacak yeni bir özellik ile gündeme geldi. Kişi listenizdeki arkadaşlarınıza puan verme dönemi geliyor. İşte detaylar!

WhatsApp’tan yeni haber var!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp çok konuşulacak yeni bir özellik ile gündeme geldi. Her geçen gün bünyesine yeni özellikler ekleyerek karşımıza çıkan popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp bu defa kişi listenizdeki arkadaşlarınıza puan verme imkanı tanıyor.

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı yeni özellik kişiler ile konuşma sıklığınıza göre onları notlayacak ve ona göre sıralayacak. Bu kapsamda sadece mesajlaşma değil video ve fotoğraf paylaşmak da notlamayı etkileyecek. 

Başka bir deyişle mesajlarına geç cevap veren ya da vermeyen kişiler aldıkları düşük not nedeniyle konuşma listenizde son sıralarda yer alacak. Buna ek olarak gelecek güncelleme ile, WhatsApp’ta bir sohbet sessize alındığında, o sohbetten yeni bir mesaj gelmesi durumunda, uygulama simgesinin köşesinde bildirim rozeti görülmeye devam ediyordu.

WhatsApp’tan yeni haber var!

Sessiz Mod sayesinde, sessize alınan sohbetlere ait yeni mesaj bildirimleri uygulama simgesinde de çıkmayacak. WABetaInfo'nun duyurduğu WhatsApp’ın bir diğer yeniliği ise “Tatil Modu” olacak. Uygulamadaki “Sessiz Mod” özelliği üzerine kurulan “Tatil Modu”nda, arşive gönderilen sohbetlerin yeniden mesaj geldiğinde aktive edilmesi engelleniyor.

Böylece, tatil modu aktif hale getirildiğinde, arşivlenen herhangi bir sohbetten yeni mesaj gelse bile sohbet, arşivde kalmaya devam edecek.

Yorumlar
gerçek
böyle kalsın oynamayın lütfen
Cevapla
ümit
watsapp ta ne halt edeceğini şayırdı yani.. bırak kardeşim fazla karıştırdıkça suyu çıkacak...
Cevapla
Telegram
Merhaba, Telegram gibi kullanmayı açmalılar. Şuan Telefonum tamirde ve whatsapp kullanamıyorum. QR kodu gerekiyor pcde kullanmak için. Bunu mesaj yoluyla halletmeliler
Cevapla
Merve
Ne gerek var puanlamaya ¿
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.