X yeni yapay zeka destekli sohbet botu Grok’u tanıttı

Elon Musk’ın sahibi olduğu X, Premium+ kullanıcıları için özel olarak geliştirdiği yapay zekâ destekli sohbet botu Grok’u kullanıma sundu. Kullanıcılar, Grok’un beklenenin ötesinde zekice yanıtlar verdiğini bildirirken, bu durum ChatGPT’ye karşı bir rekabet oluşturabileceğinin sinyallerini veriyor.

X yeni yapay zeka destekli sohbet botu Grok’u tanıttı

Grok, şu an için sadece X Premium+ abonelerine özel bir hizmet olarak sunuluyor. Şirket, ilerleyen zamanlarda ise Grok’u tüm kullanıcıları için erişilebilir kılma planları yapabilir. Yapay zekâ aracının kullanılmaya başlamasıyla birlikte, bazı kullanıcılar Grok’un sunduğu zekice yanıtların sınırları zorladığını ve beklentilerin ötesine geçtiğini dile getiriyor.

X yeni yapay zeka destekli sohbet botu Grok’u tanıttı

Bu yeni yapay zeka botu, X’in kullanıcı deneyimini geliştirmeyi ve kullanıcılarına daha etkileşimli bir iletişim sunmayı amaçlıyor. Grok’un öne çıkan özelliği, Premium+ abonelerine özel olarak pek çok dil desteği ile gelmesi ve farklı konularda alternatifi bol cevap havuzu sunuyor olması diyebiliriz.

X, yapay zekâ teknolojisinin hızla evrimleştiği bir dönemde, Grok’un kullanıcılar arasında büyük ilgi uyandırmasını bekliyor. ChatGPT gibi benzer platformlarla rekabet etme potansiyeli taşıyan Grok’un, zaman içinde nasıl bir gelişme göstereceği ve kullanıcı taleplerine ne ölçüde cevap verebileceği merak konusu olmaya devam ediyor.