Sosyal Medya

YouTube da Hikaye özelliğini kullanıma sundu

Birçok platformda olduğu gibi YouTube da Hikaye özelliğini açtı. Yeni özellik şimdilik herkes tarafından kullanılamayacak.

YouTube da Hikaye özelliğini kullanıma sundu

Hikaye mantığı birçok sosyal medya platformunda bulunan bir özellik. Genelde dikey formatta olan bu paylaşım türü özellikle Instagram kullanıcılarının sevdiği bir yöntem. Şimdi bu özellik video paylaşım uygulaması YouTube'a da geldi.

YouTube da Hikaye özelliğini kullanıma sundu

Sosyal ağdan yapılan duyuruya göre Hikaye özelliği 10 binden fazla abonesi olan kanallar tarafından kullanılabilecek. Diğer sosyal ağlardan farklı olarak YouTube Hikayesi 24 saat değil 7 gün boyunca silinmeyecek. Ayrıca Hikaye'yi izleyenler bunlara yorum yapabilecek ve kanal sahibi bu yorumlara yanıt verebilecek. Hikayelere çıkartma ekleme ve bazı ikonlarla süsleme imkanı da bulunuyor. Yaklaşık bir yıl önce duyurulan bu özellik o süreden bugüne kadar test ediliyordu.

Kanal sahipleri YouTube mobil uygulaması üzerinden video kamera ikonuna tıklayarak Hikaye Oluştur seçeneği ile bu özelliği kullanabilecekler. Konuyla ilgili olarak bir de video yayınlayan YouTube, yeni özelliğin nasıl kullanıldığını anlatıyor: 

Yorumlar
Mələk
Hikayem açılıcakmı??
Cevapla
Mələk
Bilmiyorum daha
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.