YouTube duyurdu, başvurular yağmur oldu yağdı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan YouTube tarafından başlatılan yeni programa talep yağınca, istenilen sayıya kısa sürede ulaşıldı.

YouTube duyurdu, başvurular yağmur oldu yağdı

YouTube, sosyal medya dünyasının en eski ve en istikrarlı isimlerinden biri. Aslında kendi alanı sayılabilecek olan uzun süreli video izleme kategorisinde dünya genelinde rakipsiz olan şirket, aynı başarıyı müzik dinleme ve kısa süreli video izleme alanlarında da gerçekleştirmek istiyor. Özellikle müzik dinleme konusunda kesinlikle bir numara olmak isteyen ve bu amaçla ayrı bir platform olarak YouTube Music’i kuran şirket, şimdilerde en büyük rakibi Spotify’a karşı avantaj elde edebilmek için yeni bir projeye girişti.

YouTube tarafından yapılan açıklamaya göre, başlatılan yeni bir gelişim projesi için gönüllü YouTube Music kullanıcıları aranmaya başlandı. Bu programa dahil olacak kullanıcılara, yeni özellikler önceden sunulacak ve geri bildirimler sayesinde söz konusu özellikteki eksikler giderilecek.

YouTube duyurdu, başvurular yağmur oldu yağdı

Kimi durumlarda seçilmiş kullanıcılar tarafından beğenilmeyen özelliklerse tamamen gündem dışı bile bırakılabilecek.

YouTube Music’in geleceğinin kararlaştırılacağı bu programa “Listening Room” adını veren YouTube, geri bildirimlerin Discord üzerinden yapılacağını ve programa dahil olan kullanıcılara 1 yıllık Premium paketinin hediye edileceğini açıkladı. Söz konusu programa dahil olmak isteyenler için bir başvuru formu hazırlayan sosyal medya devi, çok kısa bir süre içerisinde her ülkeden yüz binlerce talep aldıklarını belirterek yeterli başvuru sayısına ulaşıldığını duyurdu. Yani artık Listening Room projesi için başvuru yapamazsınız. Bununla birlikte yapılan başvurular arasından seçilecek kişilerin Şubat ayında açıklanacağı ve sonrasında da yeni programın başlayacağı duyuruldu.