Sosyal Medya

YouTube iOS kullanıcıları için beklenen özelliği sundu

YoTube nihayet iOS kullanıcıları için beklenen "resim içinde resim" özelliğini sundu. İşte detaylar

YouTube iOS kullanıcıları için beklenen özelliği sundu

YouTube, iOS kullanıcılarına resim içinde resim özelliği getireceğini duyurmuştu. TechCrunch, YouTube'un Premium kullanan kullanıcılarından başlayarak ABD'deki tüm iPhone ve iPad kullanıcılarına söz konusu özelliği sunmaya başladığı bildirdi. Resim içinde resim özelliği sayesinde YouTube'da izlediğiniz videodan çıkarak başka şeyler yapabileceksiniz. Bu sırada video küçük bir karede oynamaya devam edecek.

Özellik, kullanıcıların hayatını oldukça kolaylaştırıyor diyebiliriz. Bir yandan YouTube videosu izlerken bir yandan da sosyal ağlarınızı kontrol edebilir ya da başka işlerle ilgilenebilirsiniz.

YouTube Premium iOS kullanıcıları için resim içinde resim özelliği sunuyor

YouTube iOS kullanıcıları için beklenen özelliği sundu - Resim : 1

Özellik şu anda test aşamasında. Premium testi 31 Ekim'de sona erecek. Özellik hemen kullanılamıyorsa YouTube uygulamasını yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Şirket, Premium olmayan aboneler için resim içinde resim özelliğini ne zaman etkinleştirmeyi planladığını söylemedi. Özelliğin yaygın bir şekilde kullanılması için hala zaman var diyebiliriz. Ancak eğer iOS ve YouTube Premium kullanıcısıysanız özellik henüz mevcutken yararlanmakta fayda var. 

YouTube ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri. Şirket, bünyesine farklı özellikler ve güncellemeler getirerek mevcut kitlesini daha fazla büyütmeye çalışıyor. Resim içinde resim özelliği de platformun deneyimini daha fazla kişiselleştiren bir ayrıntı diyebiliriz. YoTube daha önce Shorts ve Hikayeler gibi farklı özellikler katarak çıtayı bir tık daha yükseltmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.