Sosyal Medya

YouTube kesinti ile ilgili açıklama yaptı!

Dün gece saatlerinde YouTube'un çöküşü ile yaşanan olaylar ile ilgili olarak şirketten resmi bir açıklama geldi.

YouTube kesinti ile ilgili açıklama yaptı!

Gece 04:00 sularında kullanıcılar dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube'a giriş sağlayamamışlardı. Konu hakkında sonunda şirketten resmi bir açıklama geldi.

Popüler video paylaşım sitesinden gelen açıklamada, yaklaşık 2 saat süren sorunun çözüldüğü belirtildi.

Aylık kayıtlı izleyici sayısının 1,8 milyarı bulan popüler video paylaşım sitesi YouTube'a, saat 04:00 itibarıyla kullanıcıların giriş yapamadıkları belirtildi. YouTube'a giriş yapmaya çalıştıklarında hata ile karşılaşan internet kullacıları, tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

YouTube'den önemli açıklama!

Yaklaşık 2 saat süren sorunun çözüldüğünü belirten YouTube, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Geri döndük! Sabrınız için teşekkürler. Eğer sorunları yaşamaya devam ederseniz, lütfen bize bildirin"

Popüler sosyal medya platformlarında genellikle bu tarz sorunlar ile karşılaşmak olası bir durum. Yeri geldiği zaman sunucular kendiliğinden çökebiliyor yada ansızın problem çıkartabiliyorlar o an sistemde yer alan yoğunluktan dolayı. 

En azından bu durumun farkına hemen varılıyor ve kullanıcıları tökezletmeyecek şekilde tekrardan iyileştirilmeler yapılıyor.

Yorumlar
yakup
yıl olmuş 2018 hala böyle sorunlar var
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.