Sosyal Medya

YouTube’ta yeni bir dönem başlıyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan YouTube’ta yepyeni bir dönem başlıyor.

YouTube’ta yeni bir dönem başlıyor

YouTube'un kurucu ortaklarından Susan Wojcicki, sağlık, ailevi ve kişisel sebepler nedeniyle CEO görevinden ayrıldığını açıkladı. Wojcicki, ayrıca Google ve Alphabet şirketlerinde görevine devam edeceğini, ancak danışman pozisyonunda çalışacağını söyledi. Google'un kuruluşundan bu yana  şirketin en önemli isimlerinden biri olan Wojcicki, YouTube'un ürünleriyle ilgili her alandan sorumluydu.

Wojcicki'nin yerine YouTube'un başında artık Neal Mohan bulunacak. Mohan, YouTube'un kıdemli başkan yardımcısı olarak görev yapacak ve YouTube TV, YouTube Premium, YouTube Müzik ve YouTube Shorts gibi ürünlerin çıkmasına yardımcı olacak. Ayrıca platformun güvenlik ekibine liderlik edecek.

YouTube’ta yeni bir dönem başlıyor

Susan Wojcicki, YouTube'un kurucusu Chad Hurley ve Steve Chen ile birlikte 2006 yılında Google tarafından satın alınan YouTube'a katılmıştı. Google'da reklam yöneticisi olarak çalışan Wojcicki, YouTube'un büyümesinde önemli bir rol oynadı. YouTube, bugün 2 milyardan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip ve milyarlarca saatlik video içeriği barındırıyor.

Neal Mohan, Wojcicki'nin yerine geçerek YouTube'un gelişmesine öncülük edecek. YouTube'un geleceği hakkında konuşan Mohan, platformun daha fazla interaktif içerik ve canlı yayınlar sunacağını söyledi. YouTube'un yeni CEO'su olarak Mohan'ın, platformun daha da büyümesine öncülük etmesi bekleniyor. Hatta kimilerine göre yeni CEO rüzgarını arkasına alan YouTube, yeni dönemde sunacağı özellikler ve gelişimler sayesinde dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu unvanını da ele geçirebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.