Artık ona da uygulama yükleniyor: Huawei Watch GT 3

Bu videomuzda Huawei Watch GT 3 akıllı saati enine boyuna inceliyoruz. İşte akıllı saat ile ilgili detaylar.

Artık ona da uygulama yükleniyor: Huawei Watch GT 3

Son aylarda ekosistem ürünlerine yoğunlaşan Huawei, farklı cihazlarını hem Türkiye hem dünya pazarlarında satışa sunuyor. Bu farklı ürünlerden biri de akıllı saatler. Markanın birden fazla akıllı saat ve bilekliği halen satışta yer alıyor. Bunlardan biri olan ve geçen ay Viyana'da düzenlenen bir etkinlikle tanıtılan Huawei Watch GT 3, markanın en son modellerinden biri.

Artık ona da uygulama yükleniyor: Huawei Watch GT 3 - Resim : 1

Huawei Watch GT 3 tasarımı

Önceki model olan GT 2'ye benzer bir tasarımla gelen yeni saat bazı farklılıklar da içeriyor. Öncelikle sonsuz dönebilen kurma kolu Watch 3 ailesinde olduğu gibi üzerine basıldığında uygulama menüsünü ortaya çıkarıyor. Menüler arasında gezinmek ya da uzun bir metni okumak için bu kolu döndürerek hareket ettirebiliyorsunuz. Kurma kolunun hemen aşağısında yarı gizli bir tuş daha bulunuyor. Bu tuş ise akıllı saatin sportif egzersizlerine ulaşmanızı sağlıyor.

Saatin bize gönderilen sürümü 46 mm idi ve gümüş renkli metal bir çerçeve (paslanmaz çelik) ve yine aynı renkte metal bir kordon ile geliyor. Bu akıllı saatin 42 mm sürümü de bulunuyor ve bu sürüm daha çok kadınların ilgisini çekebilecek bir tasarıma sahip.

Huawei Watch GT 3 yenilikleri

Saatle ilgili önemli değişikliklerden biri HormonyOS işletim sistemine geçilmiş olması. Artık bu model de Watch 3 ailesindeki gibi HarmonyOS ile geliyor. Bu da uygulama yüklenebildiği anlamına geliyor. Ayrıca önceki sürüm olan GT 2'de bulunmayan kablosuz şarj desteği bu modelde bulunuyor.

Artık ona da uygulama yükleniyor: Huawei Watch GT 3 - Resim : 2

Saatin ekranı önceki modellere göre biraz daha büyük. 1.39 inçten 1.43 inç'e yükseltilen bu ekran AMOLED teknolojisine sahip ve kullanım sırasında çok daha keskin ve net görüntü sunuyor. Huawei Watch GT 3 Serisi’nin ön kasası hafif ve güçlü, ısıya ve soğuğa dayanıklı paslanmaz çelikten üretilmiş. Bu arada, polimer fiber kompozit malzemeden yapılmış arka kasa, artırılmış bir mukavemete de sahip.

5 farklı GPS teknolojisini destekliyor

Huawei Watch GT 3, sahip olduğu beş ana uydu sistemi sayesinde hassas konumlandırma açısından ileri düzeyde performans sunuyor: GPS + Beidou + GLONASS + Galileo + QZSS. Ek olarak akıllı saat parazit yerleşik bir çift bantlı Beş Sistem GNSS konumlandırma çipine sahip. Bu da GPS gözlem verisi hatasını ortadan kaldırır. Dış mekan antrenmanı tamamlandıktan sonra, GPS izi otomatik olarak bir koşu rotası oluşturur. Kullanıcılar bunu HUAWEI Sağlık uygulaması üzerinden arkadaşlarıyla paylaşabilir. Akıllı saat ayrıca doğru çevrimdışı navigasyonu da destekler. Kaybolursanız, Rota Geri Navigasyonunu açabilir ve talimatları izleyerek başlangıç noktasına dönebilirsiniz.

Akıllı saatin telefonla iletişimi Huawei Sağlık uygulaması üzerinden yapılıyor. Yazılım güncellemesi. kadran değişikliği ve daha birçok farklı düzenlemeyi bu uygulama sayesinde yapabiliyorsunuz.

Artık ona da uygulama yükleniyor: Huawei Watch GT 3 - Resim : 3 

Egzersiz takibi

Önceki modellerde olduğu gibi 100'den farklı egzersizi takip edebilen akıllı saat, 6 egzersiz modunun otomatik olarak tanınması, 18 profesyonel egzersiz modu, + 85 özelleştirilmiş egzersiz modu gibi özelliklere sahip. Ayrıca iç mekan veya dış mekan antrenmanı seçimi gibi özelliklerin de bulunması iyi olmuş.

Yapay zeka destekli sağlık asistanı

Akıllı saat uyku, nabız, SPO2 ve Stres ölçümü yapabiliyor. Bu özellikler yapay zeka destekli olarak gerçekleştiği için tüm ölçümlerin işlevleri de bu manada iyileştirilmiş.

AI koşu antrenörü

Saat, kişisel verilere dayalı olarak koşu planlarını özelleştirebiliyor ve antrenman hedeflerini belirleyebiliyor. Hatta belli hazır planları size göstererek uygulamanızı sağlayan akıllı saat bir nevi kişisel spor antrenörü gibi hareket edebiliyor. Saat aynı zamanda fazla hareketsiz kaldığınızda sizi uyarıyor. Ayrıca uyku kaliteniz konusunda yorum yapabiliyor. Ek olarak su içme ve egzersiz zamanı hatırlatmaları da yapabiliyor.

Huawei Watch GT 3 ile ilgili düşünce ve yorumlarımızı YouTube kanalımızda yayınlanan aşağıdaki videoda anlattık:

Ek özellikler

Huawei Watch GT 3 telefon görüşmesi yapmanıza imkan tanıyor. Üzerinde mikrofon ve hoparlör bulunan akıllı saat ile sesli görüşmeler yapabiliyorsunuz. Ayrıca saatin üzerinden ya da telefon üzerinden müzik dinlemeniz de mümkün.

Ultra uzun pil ömrü

Bir akıllı saatte en sevdiğim şey uzun pil ömrü. 14 güne kadar kullanım imkanı sunan akıllı saat benden tam puan aldı. Üstelik artık kablosuz şarj desteği de sunan akıllı saati ister kutusundan çıkan özel şarj cihazı isterseniz ters şarj özelliği olan herhangi bir telefon ya da bir Qi destekli kablosuz şarj cihazı ile şarj edebilirsiniz.

Huawei Watch GT 3 fiyatı

Akıllı saatin Türkiye fiyatı 2.699 TL'den başlıyor. Bu fiyat siyah renkli saat gövdesi ve silikon kayışlı sürüm için geçerli. Bizim test ettiğimiz gümüş renkli gövde ve gümüş renkli kordonlu sürümün fiyatı ise 3.399 TL. Ayrıca bu ürünü yazının yayınlandığı tarihte ek bazı hediyelerle de satın alabiliyorsunuz. Bu hediyeler Huawei Shop internet sitesi üzerinden yapılan satın alımlarda geçerli oluyor. 

Huawei Watch GT 3

 • 1.43 inç AMOLED ekran (46 mm)
 • 1.32 inç AMOLED ekran (42 mm)
 • Özelleştirilebilir saat arayüzleri
 • TrueSeen 5.0+
 • HarmonyOS 2.1
 • GPS, Beidu, GLONASS, Galileo, QZSS desteği
 • AI koşu antrenörü
 • 100+ egzersiz modu
 • SpO2 izleme
 • Kalp ritmi, uyku ve stres takibi
 • 455 mAh pil
 • Kablosuz hızlı şarj
 • 14 gün pil ömrü
 • 5 ATM su basıncına dayanıklı
 • 2.699 TL