Teknoloji TV

Boston Dynamics robotları şimdi de jimnastik yapıyor (video)

Boston Dynamics tarafından geliştirilen Atlas robotu kabiliyetlerini daha da artırdı ve artık jimnastik hareketleri de yapabiliyor.


Dünyayı ele geçireceği düşünülen robotlara doğru hızla yol alıyoruz. Engelleri aşan, ev işlerinde yardım eden, birlikte hareket eden robotlardan sonra şimdi de jimnastik yapan robotlar ortaya çıktı.

Boston Dynamics robotları şimdi de jimnastik yapıyor (video)

Boston Dynamics tarafından geliştirilen Atlas robotu bazı jimnastik hareketlerini de yapmaya başladı. Şirket tarafından YouTube hesabında paylaşılan videoda robotun bu hareketleri gayet güzel bir şekilde yaptığı görülüyor.

Videoda insansı robot Atlas, jimnastik hareketleri yapabiliyor, amuda kalkıyor, takla atıyor ve kendi etrafında 360 derece döner takla atabiliyor. Birçok zorlu hareketi başarı ile gerçekleştiren Atlas 'robotlar dünyayı ele geçirir mi sorusunu bir kez daha düşünmize sebep oluyor.

İşte Atlas'ın jimnastik hareketleri yaptığı o video:

Yorumlar
Ahmet
Bu robotsa eğer konyalı tekerlekli ışıldakla nedir yahu onlarada robot diyorlar.
Cevapla
Abdullah
Siz zaten bu ülkenin yaptığı neyi beğendiniz ki ; şartsız tek beğendiğiniz heykel . Taş kafalı desem hakaret olarak sayma çünki sadece ona kafanız çalışıyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.