Teknoloji TV

Bunu yapmadan İstanbul Kart kullanamazsınız!

İstanbul Kart ile HES kodu eşleştirmesinin internet üzerinden nasıl yapılacağını bu videoda anlatıyoruz.

Bunu yapmadan İstanbul Kart kullanamazsınız!

Geçtiğimiz aylarda Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı yayınlanan bir genelge ile toplu taşımada HES kodu kullanımı zorunlu hale gelmişti. Bu konuda adım atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, HES kodu ile İstanbul Kart eşleştirmesinin yapılabilmesi için yeni bir siteyi devreye aldı.

Bunu yapmadan İstanbul Kart kullanamazsınız!

Bu eşleştirmenin yapılması gerekiyor zira 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren bu eşleştirilmesi yapılmayan kartlar toplu taşımada kullanılmayacak. Bu durumda kalmamak için 15 Ocak tarihinden önce bu eşleştirmeyi yapmanız gerekiyor.

Anlattığımız yöntemle İstanbul Kart'a HES kodunu eşleştirebiliyorsunuz. Bunun için öncelikle HES kodunuzun olması gerekiyor. Eğer bu kodunuz yoksa e-Devlet üzerinden bu kodu alabileceğinizi belirtelim. HES kodunuzu aldıktan sonra internet üzerinden https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/ adresine girerek karşınıza çıkan formu doldurmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından telefonunuza gelecek kodu girdiğinizde eşleştirme bitmiş oluyor.

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorumlarda ya da YouTube kanalımızdaki bizlerle paylaşabilirsiniz. Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.