Diktatöre baş kaldırıyoruz! Far Cry 6 inceleme

Ubisoft'un açık dünya temasıyla hayranlık uyandıran yapımı Far Cry 6'ya yakından bakıyoruz.

Diktatöre baş kaldırıyoruz! Far Cry 6 inceleme

Far Cry serisinin FPS oyunları tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Hatırlanacağı üzere serinin ilk oyununu Yerli kardeşlerin başında olduğu Crytek geliştirmişti.

Sonrasında Ubisoft devam oyunları için farklı stüdyolarla anlaştı. Far Cry 2 ile birlikte seriye farklı bir yön verilmişti. Artık daha özgürce dolaşabildiğimiz açık bir dünya söz konusuydu.

Nitekim bu açık dünya teması pek çok kişinin de hoşuna gitmişti. Far Cry 3 ise senaryosu ve vaat ettikleriyle bambaşka bir deneyim sunuyordu. Zaten serinin en çok parlayan oyunu da Far Cry 3 olmuştu.

Ubisoft bu temanın tutmasıyla birlikte devam oyunlarında benzer taktikler kullanmaya başladı. Hem Far Cry 4, hem de Far Cry 5 benzer temel dinamikler içeriyordu.

Nitekim bu açıdan baktığımızda Far Cry 6 da son 3 ile benzer bir çizgide karşımıza çıkıyor. Yine klasik bir Far Cry kötüsünü alt etmeye çalışıyoruz. Bölgelere ayrılmış olan haritada öldürmemiz gereken bölge liderlerini alt ederek ana kötüye ulaşmak için çabalıyoruz.

Diktatöre baş kaldırıyoruz! Far Cry 6 inceleme

Oyun dinamikleri genel anlamda Far Cry 4 ve 5 ile aynı. Biz oyunu PS5'te test ettik. Dolayısıyla görsellik açısından tatmin edici bir seviyenin yakalandığı söylenebilir. Elbette daha iyi olabilir miydi? Evet olurdu.

Eğer Far Cry serisini öyle aman aman çok sevmiyorsanız bu oyunun basit bir Far Cry 5 güncellemesi olarak durduğunu söyleyebiliriz. Zaten seriyi seviyorsanız alıp oynamanız gerekiyor. Çünkü Far Cry tarzında ikinci bir FPS oyunu daha bulunmuyor.