Teknoloji TV

e-devlet'e yeni özellik geldi: Teknolojioku-Yorum #33

Haftanın teknoloji gündemini değerlendirdiğimiz Teknolojioku-Yorum programının 33. bölümü ile karşınızdayız.

e-devlet'e yeni özellik geldi: Teknolojioku-Yorum #33

Bu haftaya damgasını vuran konu GSM ve benzeri aboneliklerin e-devlet üzerinden iptal edilmesini sağlayan düzenleme oldu. Ayrıca Age of Empires III Definitive Edition ve Cyberpunk 2077 ile ilgili yeni gelişmeleri yine gündem programımızda değerlendirdik.

e-devlet'e yeni özellik geldi: Teknolojioku-Yorum #33

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren bir uygulama ile telefon ve internet gibi abonelikler artık e-devlet üzerinden de iptal edilebilecek. Bu işlemi yapabilmek için bir e-devlet hesabının yanısıra e-imza, kimlik kartı ya da dijital bankacılık hesabının bulunması gerekiyor.  

Haftanın gündemini değerlendirdiğimiz Teknolojioku-Yorum programımızın 33. bölümünde aşağıdaki konuları ele aldık:

  • Abonelikler internet üzerinden iptal edilebilecek
  • Microsoft buzdolabı hediye ediyor (4 Kasım)
  • Age of Empires III Definitive Edition
  • Cyberpunk 2077 yeniden ertelendi (10 Aralık)
  • Fiat Egea Cross

Teknolojioku-Yorum 33. bölümü aşağıda izleyebilirsiniz. 

Haftanın gündemi ile ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Tuba
Merhabalar, bende bu telefonu alalı 3 hafta oldu, memnuniyet olarak: şarj öncelik olarak çok iyi diyorum uzun müddet dayanıyor, arka kamera da çok güzel çekim yapıyor, gelelim en büyük soruna Malesef videoyu özellikle de ön kamera videosu hiç güzel çekim yapmıyor aşırı bir derece de bulanık bu konuda ne yapabilirim?
Cevapla
Yılmaz Çare
E -Devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra başka imza ya gerek olmamalı yok E—Devletin bir kıymeti yok.
Cevapla
Aydan
E-Devlette e-imza isteniyorsa demekki bi arpa boyu yol alamamışız. Teknoloji ilerledi diyoruz . Anacak birileri aya uzaya çıkıyor biz hâlâ yaya devam ediyoruz. E- Devletten bir imzaya gerek olmasın işlem yaparken Tek kullanımlık doğrulama kodu olsun yeter.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.