Teknoloji TV

Ethereum madenciliği son buluyor! İşte tarih

Şu sıralar GPU ile madencilik söz konusu olduğunda en popüler coin olarak görülen Ethereum'da yavaş yavaş sona geliniyor. İşte detaylar.

Ethereum madenciliği son buluyor! İşte tarih

Madencilik denildiğinde pek çok kişinin aklına ilk olarak Bitcoin ya da Ethereum gelecektir. Özellikle son 1 yıldır Ethereum madenciliğine olan ilgi muazzam derecede artmış durumda.

Fakat önümüzdeki süreçte bu durum biraz değişebilir. Malum Ethereum ağında Temmuz itibariyle önemli bir güncelleme yayınlanacak. Bu güncelleme sonrasında da madenci gelirleri belli oranda düşecek.

Hatta öyle ki güncelleme sonrasında pek çok coin getiri açısından Ethereum'dan daha karlı bir hale gelecek.

Peki Ethereum'dan daha karlı hale gelebilecek olan coinler hangileri? Bu coinleri aşağıdaki videoda sizler için özetledik.

Şunu da belirtmeden geçmeyelim. Hali hazırda kazımı Ethereum'dan daha çok getiri sağlayan bazı coinler de mevcut. Elbette bu kazım yapılan ekran kartına göre değişiklik gösteriyor.

Bu değerleri de hazırladığımız videoda gözlemleyebilirsiniz.

Videoda da belirttiğimiz üzere Ethereum madenciliğinde zorluk artık zirve yapmış durumda. Dolayısıyla gelirler son 6 ayda adeta dibe vurdu. Hatta son 4 aylık süreçte bile gelirlerin yüzde 50 oranında azaldığını söyleyebiliriz. Elbette bunu ETH bazında söylüyoruz. Yoksa ETH fiyatı arttığı için dolar bazlı gelirlerdeki azalma o kadar fazla olmayabilir.

Sonuç olarak ETH bitse bile madencilik bir şekilde devam edecek diyebiliriz. Özellikle Nvidia logolu bir karta sahipseniz, madencilik açısından daha şanslısının diyebiliriz.

Keza AMD kartları ETH'de gösterdikleri performansı diğer altcoinlerde gösteremiyorlar.

Yorumlar
EMRE
yalan haber ethereum 2.0 çıktığında 1.0 ile devam edecek, ethereum madenciliğin 2022 sobıbw kadar bitmesi beklenmiyor.
Cevapla
Taner
Komik çocuk.
Cevapla
kORAY
Hadi haber yapmayı bilmiyorsunuz, biraz diğer sitelere bakın örnek alın.
Cevapla
Kamil
Başlıga bak konuya bak laf olsun diye haber yapın en güzeli engellemek sizi
Cevapla
Ceyhun
Boş haber yapmayın yalan yanlış bilgiler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.