Teknoloji TV

Evde saçları Remington HC7170 ile kestik! (video)

Bu videomuzda evde kaldığımız bugünlerde Remington HC7170 Pro Power Titanium Ultra ile saçlarımızı nasıl kestiğimizi anlatıyoruz.

Evde saçları Remington HC7170 ile kestik! (video)

Koronavirüs yüzünden zor günler geçirdiğimiz bugünlerde berberlerle kuaförler kapandığı ve evden çıkamadığımız için saçlarımız uzamaya başladı. Biz de evde nasıl tıraş olabileceğimizi anlatıp sizlere yol göstermek istedik. Saç tıraşı için tercih ettiğimiz ürün ise Remington HC7170 Pro Power Titanium Ultra oldu.

Evde saçları Remington HC7170 ile kestik! (video)

Bu ürün sadece saç kesmek için tasarlanan bir tıraş makinesi. Kablosuz olarak kullanılıyor. 4 saat şarj sonunda tam dolu bir pile kavuşuyor ve bu pille saç kesme makinesini 90 dakika kullanabiliyorsunuz. Üzerinden biri 1-21, diğeri 24-44 mm olmak üzeri ayarlanabilir iki tarak çıkıyor. Bu taraklardan istediğinizi makineye takıp, gerekli uzunluğu seçtikten sonra (yer iki tarak için de ara uzunluklar da bulunuyor) saçlarınızı kesmeye başlıyorsunuz. 

Ürünün kullanımı zor değil ancak saç kesme işlemi için biraz tecrübe gerekiyor. Farklı yöntemler bulunmakla beraber biz kendi örneğimizde saçlarımızın yan ve ense bölümünü 6 mm ayarı ile kestik. Üst bölüm için ise 21 mm'yi kullandık. Tercihan siz tek bir uzunluk belirleyip tüm saçlarınızı aynı uzunlukta kesebilirsiniz. Bu tercih tamamen size kalmış. 

Remington HC7170 Pro Power Titanium Ultra pil ömrü

Saç kesim işlemi için Remington HC7170 Pro Power Titanium Ultra'yı 30 dakika boyunca kullandık ve pilinin yüzde 20 oranında azaldığını gördüm. Yani kaba bir hesapla 90 dakikaya çok rahat bir şekilde ulaşacak pil ömrü var.    

Titanyum kaplama bıçakları, ele iyi oturan tasarımı, güçlü motoru, su geçirmeme özelliği (şarj bölümünü sudan uzak tutmakta fayda var) gibi özellikleri bulunan ürün bizden tam puan aldı. 

Remington HC7170 Pro Power Titanium Ultra şarj yöntemi

Kutusundan çıkan bir adaptörle şarj olan Remington HC7170 'de bu adaptörün ucu standart microUSB bağlantısı olarak tasarlanmış. Yaptığımız denemelerde telefon adaptörünün de bu işlem için kullanabildiğini gördük.  Cihazın pilinin tam olarak dolması için 4 saat boyunca şarj edilmesi gerekiyor. 

Ürünün kutusundan küçük bir fırça (kesim sonrası kılları temizlemek için) ve minik bir yağ şişesi çıkıyor. Bu yağ da belli aralıklarla üzerinde bulunan iki bıçağı yağlamak için kullanıyor. 

Remington HC7170 Pro Power Titanium Ultra fiyatı

Biz incelemesini yaptığımız 20 Nisan 2020 tarihi itibariyle ürünün fiyatının 519 TL olduğunu belirtelim. Remington HC7170 Pro Power Titanium Ultra ile ilgili tüm detayları aşağıdaki inceleme videomuzda bulabilirsiniz:

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Remington HC7170 Pro Power Titanium Ultra Saç Kesme Makinesi

  • Titanyum kaplı bıçaklar
  • 17 farklı uzunluk ayarı
  • 2 adet değiştirilebilir tarak (1-21 mm ve 24-44 mm)
  • Pil durumunu gösteren LED ekran
  • 90 dakika şarjlı kullanım süresi
  • 10 dakikada hızlı şarj
  • 4 saatte şarj olma
  • ProPower motor
  • 243 gram ağırlık
  • 519 TL
Yorumlar
malesef
4 ssat şarjla 90dk traşın hiç bir cazibesi yok.. hem özelliklerini hemde fiyatını begenmedim bu fiyatlara philips gibi markaların güzel cihazları var.
Cevapla
💠Gakko💠
Fiyatı çok bahalı özelliklerine göre
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.