Teknoloji TV

Hız tutkunları için geliştirildi: ADATA SC680 inceleme

Bu videomuzde yüksek hızlı veri transferi imkanı sunan harici depolama çözümü ADATA SC680 SSD çözümünü sizler için inceliyoruz.


son yılların yükselen teknoloji trendi olan SSD yani içinde hareketli parçalar bulunmayan ve bu yüzden veri kopyalama hızları yüksek olan depolama çözümleri giderek daha popüler hale geliyor. bilgisayarların içinden sonra harici disk olarak da kullanılmaya başlayan bu çözümlerin fiyatları da makul seviyelere gelmeye başladı. 

Hız tutkunları için geliştirildi: ADATA SC680 inceleme

Test merkezimize gönderilen ADATA SC680 harici SSD depolama çözümü de işte bu tarz ürünlerden biri.  Kibrit kutusu büyüklüğünde olan harici depolama cihazı kutusundan çıkan iki farklı kablo ile kullanılabiliyor. 20 cm uzunluğundaki kablolardan biri Tip A- Tip C içen diğer Tip C-Tip C USB bağlantısına sahip. Üzerinde Tip C yuvası bulunan SSD depolama çözümünü bu iki kablodan biriyle beraber bilgisayar ya da telefonlarla (Android işletim sistemine sahip USB Tip C bağlantısı bulunan) kullanabiliyorsunuz.

Tak Çalıştır bir ürün olan ADATA SC680 için sürücü ya da bir kurulum gerekmiyor. Yaptığımız testlerde ürünü bilgisayara USB Tip C ve Tip A bağlantılarının ikisini de kullanarak bağladık. Hız anlamında bir fark olmadığını gördük.

Hız testleri de yaptığımız ADATA SC680 bize saniyede 420.9 MB okuma ve 387.8 yazma hızı sundu. Markanın verdiği değerlere oldukça yakın değerler bulduğumuzu belirtelim.

Depolama cihazının sunduğu alan 480 GB olsa da kullanım alanı olarak baktığımızda 447 GB bir alan sunduğunu gördük.

ADATA SC680 ile ilgili değerlendirmemizi aktardığımız videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Depolama çözümü ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

ADATA SC680

  • USB 3.2 Gen2 Tip-C bağlantı yuvası
  • 1 cm kalınlık
  • İki farklı USB kablo seçeneği
  • Telefon, tablet ve bilgisayar (Windows ve Mac) desteği
  • 480 GB depolama alanı
  • 240GB / 480GB / 960GB / 1.92TB depolama seçenekleri
  • Mavi ve Siyah gövde rengi seçeneği
  • Saniyede 530 MB okuma / 460 MB yazma hızı
  • 447 GB kullanım alanı
  • 650 TL
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.