Teknoloji TV

Huawei EMUI 11 için son listeyi yayınladı

Huawei EMUI 11 alacak cihaz listesini güncelledi. İşte önümüzdeki dönemde güncellenecek olan tüm Huawei modelleri.

Huawei EMUI 11 için son listeyi yayınladı

2020 Huawei açısından zor bir yıl oldu. Genele bakıldığında Çinli üreticinin satışları büyük oranda düştü. Çünkü bu yıl çıkan hiç bir Huawei modelinde Google servisleri bulunmuyordu. Bu durum ister istemez kullanıcıların tercihlerini de etkiledi.

Tüm bu zorluklar neticesinde Huawei yan kuruluşlarından biri olan Honor'ı elden çıkarmak zorunda kaldı. Özellikle Avrupa'daki satışları büyük oranda eriyen Çinli şirket şu sıralar kendi işletim sistemi üzerine ciddi adımlar atıyor.

Huawei EMUI 11 için son listeyi yayınladı

Huawei'nin HarmonyOS öncesindeki en önemli kozu ise EMUI 11 diyebiliriz. Çünkü bu güncelleme bir nevi Android'ten HarmonyOS'e geçiş arayüzü olacak.

Şu anda kendi uygulama mağazası, arama motoru ve harita sistemini kuran Çinli üretici, bu yazılımların birbirine entegre şekilde çalışmasını da sağladı.

Elbette Huawei hemen eski günlerine dönmeyecektir. Lakin kendi işletim sistemi ve uygulamalarıyla pazarda tutunmayı başarabilecektir.

Dilerseniz EMUI 11 alacak olan Huawei modellerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. Huawei hala ülkemizde önemli bir pazar payına sahip. Google ile olan anlaşmazlıklara karşın Çinli üretici Türkiye pazarında ayakta kalmayı başardı.

Eğer HarmonyOS stabil bir şekilde çalışırsa, uygulama tarafındaki eksikler de giderilirse, Huawei Google'a ciddi şekilde meydan okuyabilir. En azından şimdilik görünen tablo bu şekilde diyebiliriz.

Yorumlar
DANİEL DALMAÇYALI DL 101 DS
Bu videoda HUAWEI HONOR 8S yok.
Cevapla
Ramazan
Samsung tan şaşma kardeşim yeni 2020 aldığım telefona güncelleme yok Çin işi telefondan vazgeçin hep yalan dolan
Cevapla
Cenk
Güncelleme adı altında P20 Pro nun kamerasını özellikle gece çekimini mahvettiler.
Cevapla
P20 pro kullanıcısı
Haklısın kardeşim p20 pro kullanıyorum gece modu kullanilamaz hale geldi
Murat
Slm arkadslar apple bile 13.4 cıkardı bunlar daha emuı 11 bile veremedi kimseye birde o tel yok bu tel yok diye bildirim yapıyorlar millete
Cevapla
OnurBalci
Bir daha Huawei alırsam s... ler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.