Teknoloji TV

Huawei Mate 30 ailesinden kötü haber geldi (video)

Huawei Mate 30 ailesi ile ilgili üzücü haberi bu videoda sizlerle birlikte değerlendiriyoruz.

ABD-Çin ticaret savaşından en fazla eklenen markalardan biri olan Huawei'nin başı Google ile dertte. Geçen Mayıs ayında alınan bir karar sonucunda Google'ın yasaklı şirketler listesine alınan Huawei, sonradan bu listeden çıkmıştı. Ancak ABD hükümetinin Amerikan şirketlerinin ulusal güvenliği tehdit eden firmalarla iş yapmama yasağına takılan Huawei, 90 gün ek süre almıştı. Bu 90 gün ek süre 19 Ağustos'ta bitince ek 90 gün daha verilmişti. 

 Huawei Mate 30 ailesinden kötü haber geldi (video)

Markanın bugüne kadar çıkardığı cep telefonu modellerinde Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi yer alıyordu. kendi işletim sistemini de geliştiren Huawei, 19 Eylül'de satışa sunacağı Huawei Mate 30 ailesinin telefonlarında Google servisleri bulunmayacak. 

Resmi olarak kabul edilen bu bilgiye göre telefonlarda Goolge Haritalar, Gmail ve Asistan gibi uygulamalar yer almayacağı gibi güncellemeleri de geç alacak. Bu videoda bu kararın olası etkilerini ve durumun değişip değişmeyeceğini değerlendiriyoruz. 

Yorumlar
Hayrullah
Aphone tlf kullanmadım kullanmayacağımda şu an ailemde 3 Huawei telefon kullanıyoruz ayrıca beş kişiyede Huawei tlf aldırdım bugüne kadar
Cevapla
Yusuf karacura
İnşallah kendi işletim sisteminde başarılı olur
Cevapla
Baba
Android işletim sistemini kullanması yeterli zaten, kimsenin üzülmesine gerek yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.